To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

John Obi Mikel: rozhovor na Twitteru

John Obi Mikel vedl přes Twitter s fanoušky rozhovor, ve kterém mimo jiné uvedl, že ho mírně obtěžuje kritika fanoušků, kteří mu vyčítají, že za 5 a půl roku v klubu ještě nevstřelil gól. Dodal, že jestliže na něj tým spoléhá jako na defenzivní štít, žádnou změnu v dohlednu v tomto směru nevidí.


„Ano, trochu mě to obtěžuje,“ poukázal Mikel na výše zmíněnou kritiku. „Ne vždy se nacházím v pozici pro skórování, takže neskóruju, to je fakt, to je pravda. Vždy musím zůstávat vzadu a držet si pozici.“

„Když bych šel dopředu, nikdo mě nebude krýt a záloha by zůstala průchozí. Doufám, že tohle lidé vidí a chápou, protože opravdu nevím, kdy dám gól! Myslím, že pokud mám dávat nějaké góly, budu muset mírně změnit svůj postoj k tomuto postu,“ prohlásil John Obi.

Mikel se dále zaměřil na nové tváře v týmu, u kterých očekává, že budou mít na klub pozitivní dopad. „Všichni jsou velmi dobří a talentovaní hráči, kteří mají odlišný herní styl. Každý mluví o Edenovi, ale Marko se naneštěstí zranil. Oscar bude také přínosem. I za tak krátkou dobu práce s týmem už mohli všichni vidět, čeho jsou schopni. Budou skvělým doplněním pro náš tým,“ předpokládá Mikel.

„Victor Moses je dobrý kluk. Když přišel, byl trochu plachý, ale s přibývajícím časem se tady zabydlí. Je to fantastický hráč, také dobrý doplněk týmu a až se usadí, předvede nám, v čem jsou jeho přednosti. Je velmi dobře technicky vybavený,“ řekl o jedné z posledních posil klubu.

Mikel také přiznal, že mu bude chybět nejlepší kamarád z šatny, Salomon Kalou, který po minulé sezoně odešel po vypršení smlouvy zadarmo do Lille. Jeho místo nejlepších přátel v týmu prý nahradili Petr Čech a Daniel Sturridge, kteří jsou po Kalouovi vážnými kandidáty na pozici nejhůře oblékaných hráčů v Chelsea.

Reprezentant Nigérie byl také dotázán, kdo je nejtěžším soupeřem v Premier League, se kterým se v dosavadním působení v Anglii střetl. „Myslím, že tím největším ze všech, proti komu jsem tu kdy hrál, je Steven Gerrard. Je velmi tvrdý a silový hráč, což je základem jeho hry. Míč vám rozhodně jen tak nedá a je technicky výborně vybavený. Neuhýbá ze soubojů a jde do všeho naplno. To on je jednička,“ vzkázal hráč Chelsea s číslem 12.


12:59:04 - 08.09.12 - Petric32 - Mužstvo - 3554x