To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Meireles: Fenerbahce má kvality Chelsea

Před pár dny byl oficiálně potvrzen přestup Raúla Meirelese z Chelsea do Fenerbahce Istanbul a Portugalec si hned naklonil své nové příznivce na svou stranu, když prohlásil, že Fenerbahce je stejně velký klub jako právě Chelsea.

Meireles se v pondělí podvečer stal posledním hráčem, který v letním přestupovém období opustil Chelsea. Portugalský reprezentant se na čtyři roky upsal tureckému Fenerbahce Istanbul.

Bývalý hráč anglické Premier League ale hned přispěchal s ujištěním, že se nejedná o žádný krok zpět v jeho kariéře a že jeho nový zaměstnavatel je stejně velkým klubem jako Chelsea či Liverpool. Právě v těchto dvou klubech poslední dva roky působil po přestupu z Porta, kde byl ikonou klubu.

„Nemůžu se dočkat, až tady začnu hrát. Fenerbahce je tak velkým klubem jako Chelsea, Liverpool a Porto,“ řekl Meireles pro FB TV po přestupu do Turecka, kde se setkal se svým bývalým spoluhráčem z Liverpoolu Dirkem Kuytem.

„Skvělou sezonu jsem zažil i v Liverpoolu, kde jsem s Kuytem hrál. Řekl mi o Fenerbahce a povzbudil mě k tomuto kroku,“ prozradil Portugalec, díky čemu o této nabídce uvažoval. „Tady v Turecku hrají i mí přátelé. Kuyt při několika příležitostech říkal, že Istanbul je krásné město a já jsem nadšený z vyhlídky, že tady teď můžu hrát.“

29letý záložník přestoupil do Chelsea za 12 milionů liber, přičemž do Turecka jen o rok později putoval za 8 milionů. „Fenerbahce je velký klub a každý ví, jakou má historii. Jsem týmový hráč a rád vyhrávám, ale nejdůležitější jsou pro mě týmová vítězství.“

„Mohu fanouškům slíbit, že do toho vždy půjdu naplno a budu příkladným profesionálem. Pro mě je vše o tom pracovat, pracovat a pracovat. Mým cílem je vyhrávat tady trofeje a udělám vše, co budu moct, pro to, aby se to stalo,“ dodal hráč, který bude v Turecku oblékat dres s číslem 14.


12:51:43 - 05.09.12 - Petric32 - Ostatní - 2740x