To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Essien: Papá Mourinho mi zavolal

Odchod Michaela Essiena do Realu Madrid se udál zcela nečekaně. Hráč už prošel zdravotní prohlídkou, podepsal roční smlouvu i s týmem poprvé trénoval. Dostavil se také již na svou první tiskovou konferenci v novém působišti.

Přestup ghanského záložníka byl v sobotu i se všemi nezbytnostmi dokončen a hráč vysvětlil, jak se vlastně stalo, že z Chelsea z ničeho nic zamířil na hostování do Realu Madrid.

„Nikdy jsem si nepředstavoval, že bych tady mohl být. Zaměřoval jsem se na Chelsea a nikdy mě ani nenapadlo, že by o mě Real Madrid mohl projevit zájem. Stalo se to opravdu rychle. Jsem potěšen, že jsem tady a slibuji, že za tenhle dres a klub dám opravdu všechno,“ zněla první Essienova slova jakožto hráče Realu Madrid.

„Všechno se stalo neskutečně rychle. Byl jsem v pátek odpoledne v hotelovém pokoji, když mi najednou zavolal Mourinho. Řekl, že by byl velmi potěšen, kdybych se rozhodl tady přijít. Přivedl mě už do Chelsea a já mu řekl, že vždy budu připraven s ním znovu pracovat. Tak jsem tady,“ vysvětlil Essien.

Essien má s Mourinhem velmi unikátní vztah, dokonce mu říká 'táto'. „Říkám mu tak, protože k němu vzhlížím jako k otci. Přivedl mě do Chelsea a máme spolu velmi dobrý vztah. Vždy jsem s ním velmi dobře vycházel. Když mi zavolal, zeptal se mě, zda bych nechtěl přijít. Tak jsem přišel. Telefonát od Mourinha byl více než dost a mé jediné slovo bylo 'ano'. Chtěl jsem zase hrát. Všechno se to stalo neskutečně rychle, ale jsem hodně šťastný. Mám na něj velmi dobré vzpomínky. Tou asi nejlepší bylo, když přijel do Ghany za dětmi. Všechny byly taky šťastné, že ho viděly. Bylo to skvělé a nezapomenutelné,“ vzpomíná Bizon.

„V Realu Madrid jsou velmi dobří fotbalisté a já jsem tu, abych hrál na kterékoliv pozici, na níž mě Mourinho bude chtít stavět. Papá mě zná velmi dobře a ví, že dokážu hrát dobře na kterékoliv pozici kromě brankáře. Jsem ochoten hrát, kdekoliv mu to bude vyhovovat a zapadat do plánů,“ řekl Ghaňan, který vyslal fanouškům královského velkoklubu zprávu: „Rád bych fanouškům vzkázal, že jsem kdykoliv připraven hájit barvy tohoto klubu a pomoci týmu vyhrávat trofeje.“

Essien v sobotu přiletěl do Madridu a o prvních okamžicích v nové zemi, městě i klubu se rozpovídal. „Mourinho se se mnou setkal na letišti. Bylo to velmi rychlé setkání. Oba jsme byli rádi, že se vidíme a nemohli jsme se dočkat, až začnu hrát a užívat si opět fotbalu. Jsem zde na hostování, ale budu za Real Madrid tvrdě bojovat a uvidíme, jaká bude situace na konci sezony. S Chelsea jsem měl velmi povedenou přípravu z osobního hlediska a jsem připraven hrát. Pokud bude potřeba, můžu hrát už v neděli. Měl jsem nějaké zdravotní problémy, ale to už je minulostí. Jsem fit a cítím se silný. Jinak by mě Real Madrid ani nezískal.“

Před dvěma lety vstřelil Essien v semifinále Ligy mistrů nádherný gól dalekonosnou střelou do sítě Barcelony. Právě na tento gól byl novináři dotázán. „ Stále si ten gól pamatuju, ale už je to minulost. Teď jsem v Realu Madrid a dám za tenhle tým všechno.“

Essien byl na tiskové konferenci doprovázen ředitelem Realu Madrid pro vztahy s veřejnosti Emiliem Butragueñem, který na adresu ghanského reprezentanta poznamenal: „Jménem klubu je mi ctí přivítat Michaela Essiena jako hráče Realu Madrid. Jsme rádi, že je tady. Je hráčem, který dokazoval svou špičkovou kvalitu po mnoho let na nejvyšší mezinárodní úrovni, a jsme přesvědčeni, že jak jeho soutěživá povaha, tak jeho schopnosti nám pomohou dosáhnout našich cílů pro tuto sezonu. Ví, že se od něj očekává jen to nejlepší a že cílem tohoto klubu je vyhrát všechny trofeje, o které bude bojovat. Jsme přesvědčeni, že to bude velmi úspěšná fáze jeho sportovní kariéry.“

Butragueño dále vysvětlil, jak vůbec došlo k získání druhého hráče v tomto přestupním období. „Klub obdržel v pátek odpoledne velmi atraktivní nabídku za Lasse a my jsme se jí rozhodli zabývat. Lass byl s nabídkou, která byla učiněna, také spokojen, a od tohoto bodu nabralo vše velmi rychlý spád. Skutečnost, že Mourinho Essiena v minulosti již vedl, byla v konečném rozhodnutí velmi důležitá. Plně mu věří a ví vše o jeho schopnostech a dovednostech. Také věří, že Essien bude mít na tuto sezonu velmi velký vliv. Vše se událo velmi rychle,“ potvrdil Essienova slova Emilio Butragueño.


12:08:56 - 02.09.12 - Petric32 - Ostatní - 3351x