To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Didier Drogba se vrátil. Na návštěvu

V den, kdy byl oznámen jeho odchod z Chelsea do Číny, Didier Drogba slíbil, že v budoucnu místo, které mohl nazývat domovem a tamní lidi rodinou, znovu navštíví. Učinil tak dnes. Do Cobhamu přicestoval, když zrovna končil trénink prvního týmu a svými kamarády byl pořádně přivítán.

Poté, co se se svými bývalými spoluhráči, trenérem a realizačním týmem pořádně přivítal a popovídal si s nimi, byl útočník čínské Shanghai Shenhua odchycen redaktory oficiálních webových stránek Blues a vyzpovídán k malému rozhovoru.

Didiere, s návštěvou jsi dlouho neotálel…
Dlouho ne. V Číně má teď sezona přestávku a také tady brzy bude reprezentační přestávka, takže jsem přijel, abych znovu viděl svou rodinu a své přátele.

Takže tvá rodina se s tebou nepřestěhovala do Číny?
Ne, má rodina i děti jsou tady.

Jaké zkušenostmi může Čína poskytnout?
Je to dobré. Je to nová zkušenost. První měsíc se trochu táhl, protože jsem si musel zařídit nové věci, naučit se novým způsobům a nové kultuře. Je to něco naprosto jiného, než na co jsem byl zvyklý v Evropě. Ale líbí se mi to.

Tour Chelsea v roce 2011 byla první možností v tvém životě, jak navštívit Čínu. Nyní tam bydlíš a pracuješ…
Přemýšlel jsem o tom. Právě to mi pomohlo v mém rozhodnutí, protože to, co jsme tam zažili ve zmíněné přípravě, bylo fantastické. Už tehdy jsem trochu zjistil, jací tam lidé jsou. Bylo to pěkné poznání.

Bylo přivítání, které se ti dostalo v Číně stejné jako to, kterým vás obdařili v Thajsku v rámci turné Chelsea?
Livé mohli vidět video z mého příjezdu; fanoušci byli opravdu úžasní. Na stadionu je to stejné, jako kdekoliv jinde – když hrajete fotbal, lidi doprovází vášeň.

Jak si vede Nicolas Anelka?
Nico je v pohodě. Je nadšený, že jsem tam podepsal a také já jsem moc rád, že tam je a může mi pomáhat. Minulý týden mi nahrál na dva góly, takže je zpět naše dřívější spolupráce.

A nakonec pikantnost. Kolikrát sis pustil ze záznamu mnichovské finále?
Zápas ne, ale penalty jsem viděl mnohokrát.


00:09:51 - 29.08.12 - Petric32 - Ostatní - 3479x