Report: Chelsea - Newcastle 2:0

AKTUALIZOVÁNO O ZÁPASOVÁ FAKTA Chelsea i ve třetím zápase Premier League brala tři body. Tentokrát si na Blues vylámaly zuby Straky z Newcastlu. Cheslea vyhrála 2:0 a o góly se zasloužili nejlepší hráči zápasu Eden Hazard a Fernando Torres.

Chelsea nastoupila do zápasu s mírně obměněnou sestavou. Stoperské duo tvořili kvůli zraněnému Terrymu Gary Cahill a David Luiz. Roberto Di Matteo nechal odpočívat také Franka Lamparda, místo kterého dostal příležitost Raúl Meireles. Po jednozápasové odmlce se do základní sestavy vrátil Ryan Bertrand.

PRVNÍ POLOČAS
Zápas začaly oba týmy hodně opatrně. Sice se domácí (a místy i hosté) dostali do několika šancí, ale o nic výrazně nebezpečného se nejednalo. Krátce po čtvrthodince zápasu přiťukl na hranici vápna Torres míč na nohu Bertrandovi, kterému však střela příliš nesedla a Tim Krul s ní neměl žádné problémy. Nicméně první nebezpečná akce byla na světě.

Po dvaceti minutách zápasu se do pokutového území Strak vřítil Fernando Torres, nováček v základní sestavě Newcastlu Anita ho podrazil a sudí Phil Dowd nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Tradiční exekutor penalt Frank Lampard dnes sice zůstal pouze na lavičce náhradníků, ale Eden Hazard ho skvěle zastoupil. S proměněním pokutového kopu neměl sebemenší problémy a ke dvěma vybojovaným penaltám v této sezoně Premier League si tak připsal i první proměněnou.

Mezi 25. a 30. minutou museli být na hřišti ošetřováni Raúl Meireles a David Luiz, oba však v zápase pokračovali dál. Chvíli poté na levém křídle skvěle zakombinovali Eden Hazard s Juanem Matou a nebýt včasného zásahu obránců Newcastlu, mohla se Chelsea ujat dvoubrankového vedení.

Po 40. minutě Phil Dowd udělil žlutou kartu Fernandu Torresovi za simulování. Španěl se skácel k zemi po skluzu Collociniho, který se ale nejspíše Torresových nohou nedotknul. Průběh zápasu doprovázely nějaké prodlevy, atak se nastavovaly 4 minuty.

A Chelsea tohoto dodatečného času využila dokonale. Ve třetí minutě nastavení geniálně přiťukl Hazard patičkou míč Torresovi, který míč zavěsil do horního rohu Krulovy branky. Oba týmy tak odcházely do šaten za stavu 2:0 pro Chelsea.

První půle by se dala zhodnotit jako hra jednoho týmu. Chelsea měla míč častěji na svých kopačkách a byla nebezpečnější. Newcastle sice párkrát zahrozil, ale ke vstřelení branky to vést nemohlo. To Chelsea mohla udeřit rozhodně vícekrát než dvakrát.

DRUHÝ POLOČAS
Druhý poločas začaly oba týmy ve stejném složení, jako ten první. První vážnější okamžik druhé půle přišel až po hodině hry. Z úhlu se snažili hosté překonat Petra Čecha, ten byl ale připraven a míč vyrazil na rohový kop. Naopak z následné akce mohli zahrozit domácí.

V 64. minutě poprvé střídal Alan Perdew; Alana Simpsona na hřišti vystřídal Ryan Tylor. O několik málo okamžiků později zasáhl do sestavy i Roberto Di Matteo. Jednoho z nejlepších hráčů na hřišti Juana Matu nahradil Ramiresem.

Průběh druhé půle byl rozhodně klidnější, než jak tomu bylo v té první. Chelsea byla stále aktivnějším týmem, a když už se k nějaké standardce či rohu dostali hosté, neznamenalo to pro Petra Čecha zvýšený stupeň pohotovosti. 15 minut před koncem zápasu dohrál mladý obránce Davide Santon a chuť ligového zápasu zakusil Sylvain Marveaux. Manažer hostů Perdew tak dal jasný signál k posílení ofenzívy.

Deset minut před koncem zápasu provětral obranu Newcastlu nejprve Hazard, který se bez sebemenších problému prořítil kolem Collociniho a hned z další akce i Ryan Bertrand, jehož nebezpečná střela mířila těsně vedle branky. V té chvíli měla Chelsea převážné držení míče, a to v poměru 68 :32 %.

V 84. minutě se ocitnul v čisté gólové šanci Demba Ba, ale Petr Čech ho fantastickým zákrokem na brankové čáře vychytal. Jednalo se o největší šanci hostů v dosavadním průběhu zápasu. V samém závěru utkání ještě došlo k prostřídání Raúla Meirelese za Franka Lamparda a ošetřování Davida Luize. Tím utkání skončilo. Chelsea tak mohla slavit třetí výhru v řadě a 9 bodů na kontě tabulky Premier League.