To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Vstupní rozhovor s Cesarem Azpilicuetou

Cesar Azpilicueta se stal již čtvrtou posilou A týmu Chelsea (Thorgana Hazarda nepočítejme) v průběhu tohoto léta, když dnes kluby dokončily jeho přestup z francouzské Marseille. Cesar už stihl poskytnout první rozhovor jako hráč Blues.

Cesar si rozhodně vybral správný čas, kdy se připojit k Chelsea. Ta letos bude usilovat hned o 6 trofejí (evropský superpohár, MS klubů, Premier League, Liga mistrů, Carling Cup, FA Cup) a talentovaný stoper se týmu bude po odchodu Josého Bosingwy hodit.

Předně, Cesare, vítej v klubu. Jak se cítíš jakožto nový hráč Chelsea?
Jsem velmi šťastný, že mohu hrát za Chelsea. Je to projekt, kterého se chci účastnit a chci pomoci týmu růst. Mým cílem je pomoci týmu vyhrávat více trofejí.

Jak bys popsal svůj styl hry?
Jsem pravý obránce a mou hlavní povinností je bránit pro svůj tým. Rád ovšem svému týmu pomůžu i co se ofenzivy týče a výpady k brance soupeře si užívám.

Doposud měla Chelsea dobrý start do sezony – dvě výhry ze dvou zápasů. Viděl jsi některé z těchto utkání?
Ano, viděl jsem oba zápasy a užil jsem si je. Samozřejmě, že je vždy příjemné, když tým vyhraje a hraje dobře.

Na Olympiádě jsi za Španělsko hrál na několika anglických stadionech. Jaký na tebe udělala atmosféra na stadionech v této zemi dojem?
Bylo to úžasné. Na všech těchto zápasech byla skvělá atmosféra, dav dělal hodně hluku. Byla to pro mě dobrá zkušenost.

Na Olympiádě jsi hrál spolu s Oriolem Romeuem a Juanem Matou. V týmu je také Fernando Torres. Pomůže ti při adaptaci skutečnost, že v týmu jsou další tři Španělé?
Rozhodně. Juan a Oriol mi už dnes ráno pomohli. Ukázali mi Cobham, tréninkové centrum a vše tady okolo. Přesun do jiné země je velká změna, a proto je mi velmi příjemné, že tady některé hráče už znám.

Už jsi dělal v reprezentaci kapitána?
Ano, dělal jsem Španělům kapitána v nižších věkových skupinách.

Viděl jsi hodně zápasů anglické Premier League? A myslíš si, že tvůj styl bude tomu zdejšímu vyhovovat?
Ano, v televizi jsem viděl hodně zápasů Premier League. Ze začátku to bude určitě těžké, ale doufám, že dostanu čas. Po adaptaci věřím, že budu hrát dobře.

Eden Hazard je hráčem, kterého znáš ze vzájemného měření sil ve francouzské Ligue 1…
Ano, Hazarda znám dobře z mého působení ve Francii. Je velmi dobrým hráčem a těším se, že teď už se s ním budu střetávat jen jako spoluhráč.

V klubu máme několik hodně zkušených obránců, jako např. John Terry nebo Ashley Cole. Jak se cítíš, když budeš mít příležitost nastupovat s tak uznávanými hráči?
Samozřejmě, jsou to skvělí hráči, ale pro mě bude nejdůležitější se od nich něco naučit a nabrat zkušenosti. Jsem mladý hráč a bude pro mě dobré vyvíjet se a růst vedle nich.

Poslední otázka, jaké jsou tvé cíle pro tuto sezonu?
Předně bych chtěl zapadnout do skupiny, ale samozřejmě také hrát, co nejvíce to půjde. Chci týmu pomoci vyhrávat zápasy a tolik trofejí, kolik jen půjde.


19:52:08 - 24.08.12 - Petric32 - Mužstvo - 3015x