Preview: Chelsea - Reading

Vzhledem k tomu, že v době přidělené pro 3. kolo Premier League hraje Chelsea v Monaku s Atlétikem Madrid o evropský superpohár, zápas mezi Blues a Readingem je v plánu již ve středu v předehrávce kola.

Chelsea bude dnes od 20:45 předehrávat svůj zápas třetího kola Premier League. Na Stamford Bridge změří síly s letošním nováčkem Premier League Readingem. Netradiční datum vzhledem k ostatním duelům je zapříčiněno tím, že Chelsea bude v době konání 3. kola Premier League bojovat s Atlétikem Madrid v Monaku o evropský superpohár.

Chelsea po nepříliš vydařené letní přípravě nezačala ani oficiální část sezony nejlépe. V Community Shield podlehla Manchesteru City 2:3, přičemž vliv na výsledek mělo vyloučení Branislava Ivanoviće chvíli před koncem prvního poločasu a za stavu 1:0 pro Blues.

To do Premier League vstoupila Chelsea o poznání lépe. V prvním kole zajížděla na DW Stadium do Wiganu, kde je to vždy těžké. Tentokrát se však se soupeřem poradila. Ve druhé minutě se prosadil Branislav Ivanović po krásném uvolnění se a přihrávce Hazarda. Stejný hráč o chvíli později vybojoval penaltu, kterou Frank Lampard s přehledem proměnil. Chelsea poté přestala být tak aktivní, což se projevilo na gólovém účtu zápasu, který se na dosavadních 2:0 taky zastavil. Mužem zápasu bhyl po zásluze vyhlášen Eden Hazard. Svůj debut si také odbyl Oscar, zatímco Marko Marin na něj musí ještě počkat, protože se nachází na listině zraněných. Pro tento zápas tam byl také Ramires.

Reading ještě loňskou sezonu úřadoval ve druhé nejvyšší anglické lize, tedy v The Championship. Tu však celou ovládnul a především ve druhé polovině sezony si počínal opravdu sebejistě. Pro sezonu 2012/13 si tak zajistil místenku na nejvyšší úrovni. Do Premier League se The Royals vrací po čtyřech letech.

V prvním kole letošní sezony Premier League zavítali na hřiště Readingu hráči Stoke City. Hosté se také ujali vedení, a to zásluhou Michaela Kightlyho z 34. minuty. Dlouho to vypadalo, že Reading svou premiéru v nejvyšší soutěži po delším čase nezvládne. V poslední minutě vymezeného času ale dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop, který Adam Le Fondre proměnil a zajistil tak svému týmu první bod v sezoně.

Roberto Di Matteo nebude moci počítat s novou posilou z Brém, Marko Marinem. Němec je zraněný už delší dobu. Nemohl tak nastoupit do zápasu Community Shield, ani do úvodního duelu s Wiganem. V něm se také neukázal Ramires, který byl nemocný. Brazilec však už bude moci do zápasu nastoupit. K zdravotní stránce týmu se vyjádřil i Roberto Di Matteo na předzápasové tiskovce. „Ramires už je v pořádku, ale Marin je stále mimo hru. Kromě tohoto jednoho zranění jsme v plné síle. Nemusí se to táhnout dlouho, ale taky nemusí být v pořádku do reprezentační přestávky. Uvidíme.“

Brian McDermott bude pro zápas postrádat duo hráčů. Jimmy Kebe nebude moci nastoupit kvůli poraněnému stehennímu svalu a k dispozici nebude ani Jason Roberts. Široký kádr by ale měl být schopen tyto dva borce nahradit.