FAKTA A ČÍSLA: Wigan - Chelsea

Během sezony 2012/13 budeme mít možnost získávat různá fakta, statistiky a čísla z jednotlivých zápasů a Vy o ně samozřejmě nebudete ochuzeni. Nyní se pojďme zaměřit na zajímavosti z prvního kola Premier League ze zápasu s Wiganem.

Všichni víme, že zápas skončil 2:0 zásluhou Edena Hazarda a gólových střelců Branislava Ivanoviće s Frankem Lampardem. Tady ale máme pohled „pod kapotu“ zápasu…

Frank Lampard si s Johnem Terrym, druhou hrající legendou Blues, během zápasu vyměnil 24 úspěšných přihrávek, přičemž každý z nich jich zahrál shodně po dvanácti.

Terry sám si během zápasu připsal 60 úspěšných přihrávek.

Lampardova úspěšnost přihrávek činila 87%, přičemž během posledních třiceti minut Frankie nepokazil ani jednu.

Lampard i Ivanović skórovali z jediné střely, kterou v zápase na branku vyslali. Úspěšnost tedy byla 100%. Na druhé straně měli 4 pokusy Franco Di Santo a Jordi Gómez, přičemž ve všech případech nechali vyniknout Petra Čecha.

Eden Hazard byl během svého debutu čtyřikrát faulován a odehrál 64. minut. Loni byl nejčastěji faulovaným hráčem francouzské Ligue 1. Soupeři ho nedovoleně zastavili celkem 57 krát.

David Luiz v zápase 7x čistě odebral míč. O dvě odebrání více než kterýkoli hráč v zápase a také nejvíce ze všech hráčů Premier League v prvním kole.

Držení míče na kopačkách Chelsea bylo pouhých 48,1% a Blues vyprodukovali pouze 6 střel, což je nejméně v ligovém zápase od září 2007! Tehdy to bylo v zápase s Manchesterem United na Old Trafford.

11:39:00 - 21.08.12 - Petric32 - Premier League - 3297x