To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Lampard vychvaluje Ryana Bertranda

Frank Lampard je potěšen faktem, že si Ryan Bertrand získal mezinárodní uznání a předpokládá, že bude tuto sezonu atakovat jisté pozice Ashleyho Colea v klubu i reprezentaci.

Levý bek Chelsea si tuto středu odbyl svůj debut v seniorském týmu reprezentace Anglie, když ve druhém poločase přišel na hřiště jako náhradník. Anglie v přátelském zápase porazila Itálii 2:1 a aspoň z miniaturní části se tak pomstila za vyřazení z EURA 2012 na penalty.

23letý Bertrand za sebou má opravdu povedený úsek kariéry. Mimo zmíněného debutu za seniorský tým Albionu se zúčastnil také Olympijských her a nastoupil ve finále Ligy mistrů v základní sestavě. S klubem navíc získal prestižní double vítězstvím v Lize mistrů a FA Cupu.

Bertrand teď bude doufat, že v sezoně 2012/13 bude více vytížen. Frank Lampard si myslí totéž a produktu akademie Chelsea předpovídá velkou budoucnost na Stamford Bridge. „Ashley je nejlepší a bude i nadále hrát, ale je příjemné vidět růst mladé hráče,“ řekl Lampard pro anglický bulvární deník The Sun.

„Potřebujeme tým, kde na sebe budou hráči tlačit a právě mladíci typu Ryana nebo Leightona Bainese toho jsou schopni,“ ukázal Lampard na příkladu spoluhráčů z reprezentace.

„Za Ryana jsem opravdu rád. Na levém beku může odvádět tu nejlepší práci. Má vyrovnané výkony a když hraje, vypadá to tak snadně... Pro něj je trochu nešťastné, že je až za Ashleym, který je na svém postu nejlepší už dlouhou dobu. Ryan v této sezoně i v té příští bude ostávat více a více příležitostí,“ předpovídá mu Lampard.

„Od Ashleyho se toho pravděpodobně hodně naučil a i nadále bude pokračovat ve vývinu skvělé kariéry, která ho jak v klubu, tak i v reprezentaci čeká. Jsou dobrými přáteli. Už jen koukání na Ashleyho jak hraje, je dobrý příklad učení.“

„Jak jste viděli ve finále Ligy mistrů, Ryan může hrát i před Ashleym a poskytnout levé straně větší vyváženost. Umí od všeho něco, může hrát na více postech a je rychlý jako blesk,“ pochválil Frank svého spoluhráče.


13:21:00 - 17.08.12 - Petric32 - Mužstvo - 3249x