Report: Chelsea - Manchester City 2:3

Chelsea v prvním oficiálním zápase nové sezony podlehla Manchesteru City v rámci Community Shield 2:3 a vytouženou trofej tak nezískala. Bez vyloučeného Ivanoviće hrála druhý poločas o deseti.

Chelsea do zápasu nastoupila v klasických modrých dresech, zatímco soupeř z Manchesteru ve venkovním provedení vínové barvy.

Na straně Chelsea chyběl zraněný Marko Marin a Oscar, který se ještě nevrátil z Olympijských her, zatímco kádr Manchesteru City se musel obejít o Joa Harta či Maria Balotelliho.

Zápas začal poklidným až mírně nudným dojmem, žádné velké akce se nekonaly. Velmi dobrým dojmem působil na hřišti Fernando Torres, zatímco Eden hazard možná zůstal mírně za očekáváním.

V 11. minutě viděl žlutou kartu Savić a o dvacet minut později i Ramires. V průběhu prvního poločasu byl aktivnějším celkem Manchester City, který měl několik povedených střel na bránu Chelsea, avšak nic se z nich neurodilo. Na opačné straně se zase předvedl krásnou střelou k tyči Eden Hazard.

Poklidný průběh zápasu se od 40. minuty otočil o 180 stupňů. Právě pět minut před koncem padl jediný gól prvního poločasu, když po Ramiresově přistrčení přehodil gólmana Pantilimona Fernando Torres.

Uběhlo několik vteřin po rozehrání ve středovém kruhu a o napětí bylo postaráno znovu. Tentokrát před hranicí vápna nebezpečně zajel do soupeře Branislav Ivanović a viděl nemilosrdnou červenou kartu. Tento okamžik se možná stal pro další průběh zápasu klíčovým.

Do konce prvního poločasu si zblízka prohlédli žluté kartony ještě Mikel a Lampard. Do kabin se tak šlo v trochu přiostřenější atmosféře.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Chelsea působila, jako by ztratila nervy, čehož hned od úvodu druhé půli manchesterští využili.

Během 53. až 63. minuty přišly osudné rány soupeře. Vše načal Yaya Touré, druhou, nutno říct parádní branku přidal Carlso Tévez a vše uzavřel Samir Nasri.

Chelsea se nedokázala vymanit ze sevření a působila téměř odevzdaným dojmem. Postupem času se nasazení Citizens uklidnilo a Chelsea mohla začít pomýšlet na útok.

V 80. minutě vykřesal pro Blues naději Bertrand. Sturridge nepříjemně vystřelil a ránu Pantilimon udržet nedokázal. Krátce po gólu ještě došlo ke strkanici mezi Bertrandem a Pantilimonem, který nechtěl míč vydat a zamýšlel zdržovat hru. Oba aktéři byli potrestáni žlutou kartou.

V dalším průběhu utkání se již nic podstatného nestalo a Manchester City tak ovládl letošní Community Shield v poměru 3:2. Před začátkem Premier League, který je naplánovaný na příští víkend, se tak v lepším světle ukázal Manchester City.

ZÁPASOVÁ FAKTA

SESTAVY
CHELSEA: Čech - Ivanović, Luiz, Terry, Cole - Lampard, Mikel - Ramires, Mata (75.Sturridge), Hazard (71. Bertrand) - Fernando Torres
Nevyužití náhradníci: Turnbull, Cahill, Essien, Meireles, Piazón

MANCHESTER CITY: Pantilimon - Savić (46. Clichy), Kompany, Zabaleta - Milner, de Jong, Yaya Touré, Kolarov, Nasri (77. Silva) - Agüero, Tévez (89. Džeko)

Fauly: 13 – 12
ŽK: 5 – 3 (32. Ramires, 43. Mikel, 45. Lampard, 62. Cole, 80. Bertrand - 11. Savić, 49. Kompany, 80. Pantilimon)
ČK: 1 – 0 (42. Ivanović)
Rozhodčí: Kevin Friend
Počet diváků: 36 394