To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Frustrace a zklamání

Na dnešní odpoledne by rád zapomněl nejeden fanoušek Chelsea. Blues byli poraženi druholigovým Brightonem ostudně 3:1 a Roberto Di Matteo na pozápasové tiskovce neskrýval frustraci a zklamání.

Tým Gustava Poyeta připravil pro Chelsea již její třetí porážku v řadě. Poté, co tým Roberta Di Mattea podlehl all-stars výběru MLS a AC Milán, dnes ostudně selhal s Brightonem hrajícím The Championship.

Zápas byl po většinu prvního poločasu nudný, naději na lepší zítřky vyslal v 35. minutě Frank Lampard. Kdo tehdy mohl tušit, že to byl poslední gól Chelsea v zápase a že soupeř zareaguje dalšími třemi brankami . „Od mého tým jsem čekal daleko více, co se týče pohybu a tlaku na soupeře. Věřil jsem v lepší výkon, než který jsme dnes podali,“ řekl zjevně frustrovaný Ital.

„Byli jsme příliš křečovití, neměli jsme potřebnou agresivitu, a když jsme míč ztratili, nedokázali jsme ho rychle získat zpět. Když jsme naopak míč měli, nebyli jsme se s ním schopni rychle pohybovat a vůbec, bylo tu hodně věcí, které jsme měli dělat, ale nedělali. Příště musíme být daleko soustředěnější a ve formě.“

Zápas měl být vrácením sebevědomí do hlav hráčů Chelsea poté, co prohráli poslední dva zápasy amerického turné a předtím, než se v boji o Community Shield utkají s Manchestrem City. A to už příští víkend.

Nicméně, příprava na novou sezonu nebyl vůbec ideální. Hráči absolvující EURO 2012 se k týmu připojili později a nebyli tak roztrénováni. Nová akvizice Oscar je stále s Brazílií na OH, Mata a Romeu na turnaji skončili teprve před pár dny. Výkony neodpovídaly tomu, co by si Robbie přál od svých svěřenců vidět. Nové posily Hazard a Marin sice působí svěže, ale ještě potřebují nějaký čas, aby se plně adaptovali a porozuměli se spoluhráči.

„Ještě jsme neměli možnost mít celý tým pohromadě. Někteří hráči s námi byli pouze 9 dní, jiní 16 nebo 21. Někteří se ještě nevrátili vůbec, ale až se tak stane, budeme moci pracovat společně.“

„Hazard hrál zleva, chceme, aby působil pronikavě ze strany. Měl dobré náznaky, ale musíme být trpěliví; je to mladý hráč přicházející z jiné ligy a potřebuje čas na adaptaci,“ zastává se nové akvizice Di Matteo.

„Chtěl jsem, aby někteří hráči odehráli 90 minut, a proto jsem nedělal tolik změn v sestavě během zápasu. 7 hráčů odehrálo celý zápas a některé další jsme nechali v Cobhamu na individuální přípravě, než se vrátíme.“

Jedna věc manažera znepokojuje. Je jí přílišné množství obdržených gólů v přípravě. I přesto však stoupence klubu upozorňuje, aby přílišné změny v herním pojetí nečekali. „Mnoho obdržených gólů přišlo po individuálních chybách hráčů. Ty se sníží, až se dostaneme do rytmu Premier League a nabereme potřebnou kondici,“ věří Di Matteo.

„Nebudeme dělat žádné radikální změny, ale s integrací nových hráčů jich nevyhnutelně pár bude. Způsob, jakým chceme hrát, je vyhrávání mnoha zápasů a skórování mnoha gólů.“


23:52:45 - 04.08.12 - Petric32 - Příprava - 3366x