Report: Brighton vs. Chelsea 3-1

AKTUALIZOVÁNO O ZÁPASOVÁ FAKTA Chelsea poprvé nastoupila ve třetím, černém, provedení dresů pro novou sezonu, ale tato varianta hráčům štěstí rozhodně nepřinesla. Blues prohráli třetí přípravný zápas v řadě, když druholigovému Brightonu podlehli 1:3.

Oba týmy do zápasu vstoupily opatrně, žádný nechtěl udělat chybu. V osmé minutě zahrávala Chelsea přímý kop kousek od hranice šestnáctky po faulu na Hazarda. Frank Lampard však trefil pouze chumel hráčů uvnitř pokutového území.

Celkově první půlhodina žádné vzrušení nepřinesla, týmy se střídaly v útočení, ale nic nebezpečného ani jeden celek nevyprodukoval. Krátce po 30 minutách hry se snažil Torres prokličkovat vápnem až k bráně, ale kousek před cílem byl zastaven.

První významná akce se konala až ve 35. minutě, ale hned byla gólová. Ramires přihrával na hranici vápna Torresovi, ten však nechal míč pokračovat na Lamparda, který střelou doprostřed branky otevřel skóre doposud nudného zápasu.

Jako by se týmy domluvily, že je divákům třeba vynahradit nudných úvodních 30 minut, ujal se slova Brighton. Hráči rychlým protiútokem dostali míč z levé strany do pokutového území, kde už čekal Vicente, jenž střelou podél natahujícího se Petra Čecha skóre vyrovnal. To vše jen dvě minuty po úvodním gólu Chelsea.

Ani poté už hra nezůstala nevýrazná, Chelsea do konce prvního poločasu zahrávala ještě 5 rohových kopů a rozhodně měla šanci s výsledkem něco provést. To se jí nepodařilo a stalo se to osudným. Hráči domácího Brightonu zvládli ve 44. minutě bezvadně další ze svých protiútoků. Petr Čech sice proti prvnímu hráči zasáhl, balon však vyrazil pouze před sebe, kde už neměl problém míč do sítě dopravit Barnes. Chelsea tak závěr prvního poločasu, přes větší nebezpečí na svých kopačkách, nezvládla a do kabin odcházela s jednogólovým mankem. V první půli dobře kombinovalo hlavně duo na levé straně, Hazard-Ashley Cole.

Do druhého poločasu vyslal Roberto Di Matteo pouze jednu čerstvou tvář. Nevýrazného Meirelese nahradil John Obi Mikel. Hra jako by však navázala na začátek zápasu, nebyla tak energická a pohledná jako před přestávkou. Jedno si však Chelsea ze závěru prvního poločasu udržela - vysoký počet zahrávaných rohových kopů.

V 59. minutě sáhl k prvnímu střídání trenér domácích. Hřiště opustil Dicker a místo něj přišel Ryan Harley. O dvě minuty později na to zareagoval Di Matteo, když stáhl ze hřiště kapitána Terryho a do boje vyslal Davida Luize. Za pár minut se střídalo znovu; Čecha v bráně vystřídal Turnbull.

Na začátku poslední dvacetiminutovky nebezpečně vystřelil z úhlu Ramires, brankář domácích však jistě zasáhl. V době, kdy zbývalo něco přes 10 minut to konce zápasu, zakombinovali Torres s Lampardem a nebezpečí na poslední chvíli odvrátili až domácí obránci na roh.

V 79. minutě dohrál svůj zápas Fernando Torres a šanci dostal v prvních zápasech přípravy více využívaný Romelu Lukaku. Ten byl o chvíli později zastaven při průniku do vápna, následný přímý kop však hráči Chelsea v tomto zápase již klasicky nastřelili do klubka hráčů před sebou. V tomto případě tak učinil David Luiz.

V 86. minutě ostudu Chelsea dokonal Crofts, který obstřelil Čecha. Nutno zmínit, že gólu předcházel přinejmenším sporný zákrok na Davida Luize, který byl trefen loktem do tváře. Následné hlavičkové zvolání Branislava Ivanoviće vyznělo do prázdna a Chelsea tak prohrála svůj 3. přípravný zápas v řadě.

S druholigovým (a před rokem ještě třetiligovým) Brightonem si Chelsea měla podle všech předpokladů hladce poradit, realita však byla jiná. Nicméně, i když to byl poslední zápas před Community Shield a začátkem Premier League, nevěšme hlavu. Vzpomeňme si, jak dopadla mistrovská sezona 2009/10, kdy příprava také dopadla (výsledkově) téměř katastrofálně. výběru MLS poštěstilo Branislavu Ivanovićovi. Nyní to byli Petr Čech, David Luiz, John Obi Mikel a Eden Hazard.