To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Ramiresem

Nová sezona se kvapem blíží a šikovný brazilský záložník věří, že dokáže navázat na výkony z loňské sezony, kdy výrazně pomohl k zisku trofejí z FA Cupu i Ligy mistrů. Věří, že by nadcházející sezona mohla být další nezapomenutelnou.

Hráči se již před několika dny vrátili z dvoutýdenního turné po Spojených státech a nyní se připravují na sobotní přátelský zápas s Brightonem. Bude se jednat o poslední přípravu před zápasem Community Shield, kde se 12. srpna utkáme ve Villa Parku s Manchesterem City.

„Bylo trochu obtížné vrátit se do tempa po tak dlouhé dovolené. Chvíli trvalo, než sem se do toho zase dostal, ale snažil jsem se ze sebe dostat to nejlepší a zvýšit fyzickou kondici, abych byl na sezonu co nejlépe připraven,“ sdělil Ramires.

„Zápasy byly dobrým testem, tým si vedl dobře, i když nám poslední dva zápasy nevyšly podle představ. Je příliš brzy na to, abychom si dělali starosti ohledně našich výkonů. Příprava je o tom nabrat co nejlepší fyzickou kondici pro sezonu.“

Pro 24letého Brazilce byla uplynulá sezona jako z pohádky. Byl klíčovou postavou Blues, když ve finále FA Cupu vstřelil úvodní gól a napomohl tak celkovému prvenství v soutěži, nebo když v semifinále s Barcelonou zavelel k obratu a tažení do finále v Mnichově. Samotní hráči ho také zvolili hráčem roku Chelsea.

Ramires už netrpělivě vyhlíží sezonu a uznává, že výsledky dosaženými v minulosti by nebylo moudré se zabývat. „Budu se snažit zopakovat své výsledky z loňské sezony nebo, pokud to bude možné, je ještě vylepšit. Není to ale jen o mě, je důležité, abychom se zlepšili jako tým. Bude to dlouhá a náročná sezona a potom, čeho jsme dosáhli milou sezonu, budou očekávání samozřejmě vysoká,“ uvědomuje si Ramires tlak, který na hráče se začátkem sezony padne.

„Bude příjemné hrát po turné zpátky v Anglii i v evropských pohárech. Těšíme se, až zase uvidíme naše fanoušky. Nicméně, je to nová sezona, Liga mistrů je minulostí a musíme se soustředit na nové cíle,“ nabádá brazilský záložník.

Ramires byl pro přípravný zápas se Švédskem konaný týden pro Community Shield povolán zpět do reprezentace, v jejímž dresu se představí přibližně po roce. „Jsem velmi šťastný, že jsem zpět v národním týmu. Tím, že jsem byl tak dlouho mimo reprezentaci, je to, jako bych se do ní dostal poprvé. Vždy, když měla být nominace ohlášena, s nadějí jsem čekal, ale nyní, když jsem to už nečekal, jsem zpět. Jsem potěšen, že jsem znovu zatažen do dění mezinárodního fotbalu a doufám, že v týmu zůstanu dlouhou dobu.“

Co se týče vyhlídek klubu, ty jsou jako vždy nejvyšší. Se správným přístupem také není žádný důvod, proč by sezona 2012/13 neměla být další nezapomenutelnou . „Budu se snažit odvádět na hřišti to nejlepší, co ze sebe dokážu dostat a pokud bude vše fungovat, není důvod, proč bychom nemohli vyhrát velké trofeje i tuto sezonu.“


20:12:03 - 02.08.12 - Petric32 - Mužstvo - 3019x