Report: Chelsea vs. AC Milán 0-1

Chelsea ani dnes nedokázala na soupeře vyzrát a připisuje si tak na účet další porážku. Tímto zápasem americké turné pro Chelsea skončilo. Blues si připsali 1 výhru (Seattle), 1 remízu (PSG) a 2 porážky (All-stars MLS, AC Milán).

První poločas žádnou parádní podívanou nepřinesl, i když to tak po dobrém nástupu Chelsea mohlo nejdříve vypadat.

První důležitější okamžik si osud přichystal na 7. minutu, kdy nebezpečně hlavičkoval Branislav Ivanović – bohužel nad. Chelsea však zůstávala aktivnějším týmem i nadále, což po deseti minutách hry vyústilo v pohlednou individuální akci Edena Hazarda, který se snažil prokličkovat pokutovým územím až k bráně. Obránci však míč odvrátili na roh, ze kterého Chelsea nic nevytěžila.

Chelsea jakoby chtěla odčinit porážku od All-stars týmu MLS a tak v první čtvrthodině viděli fanoušci na Sun Life Stadium prakticky jen jeden tým. AC Milán působil opařeným dojmem.

Blues se i nadále snažili držet míč na kopačkách a udávat zápasu ráz, ale už to nebyla ta nadvláda ze začátku zápasu. Osmělovat se začali i milánští (jmenujme např. Traorého střelu mířící vedle Čechovy brány).

Když se zápas přehoupl přes první půlhodinu, začaly se síly na hřišti pomalu ale jistě převažovat na stranu AC. Chvíli měla několik nebezpečných výpadů Chelsea, chvíli milánské AC. Gólově se však žádný z celků prosadit nedokázal, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Během poločasové přestávky byl na straně Chelsea stažen nevýrazný Raúl Meireles a na hřiště přišel Marko Marin. Tato změna byla jedinou, kterou si Roberto Di Matteo na přestávku připravil. Střídání se mu rozhodně povedlo, Marin dokázal být užitečnější než Meireles a dojmy z tohoto hráče jsou prozatím výborné. To samé můžeme říct o Edenu Hazardovi.

Krátce po začátku druhé půle kopala Chelsea, jmenovitě Frank Lampard, přímý kop po faulu na Hazarda. Lampard se v gólové šanci ocitl i o pár minut později, ale kromě toho, že protáhl Marca Ameliu, ničeho nedosáhl.

Po hodině hry připravil Di Matteo další 3 střídání. Romelu Lukaku se prosadit nedokázal a na jeho místo přišel Fernando Torres, který tím začal sbírat své první minuty v přípravě. Ze hřiště šli také John Terry a Ashley Cole, které nahradili Gary Cahill a na levém postu v přípravě již tradičně Paulo Ferreira.

Jen o pár minut poté sáhl ke střídání i trenér AC Allegri. Na hřiště přišli Nocerino, Montolivo a Abate. V 67. minutě zahrával Lampard další rohový kop a míč umístil na hlavu Davida Luize, ten však míč mezi tři tyče nevměstnal.

Potvrdilo se tak staré známě – nedáš, dostaneš. Obraně Chelsea utekl Urby Emanuelson, míč nahrál Nocerinovi, který vystřelil a míč se od Čecha odrazil přímo k volnému Emanuelsonovi. Pro bývalého hráče Ajaxu Amsterdam už nebylo problémem doklepnout míč do sítě. To vše v 69. minutě zápasu.

15 minut před koncem dohrál na straně AC Kevin-Prince Boateng, místo kterého přišel Mattia Valoti. Hned v závěsu střídala také Chelsea. Ze hřiště odešli Frank Lampard, Ramires, Branislav Ivanović a místo nich přišli Michael Essien, Florent Malouda a Sam Hutchinson.

Nebezpečných kontrů za obranu Chelsea začalo přibývat, ale obětavost hráčů Blues nepřipustila žádnou senzaci. V 80. minutě se na hřiště podíval Kevin Constant, který v AC hostuje z Janova. Jen o pět minut později zahrávala Chelsea přímý kop ze samé hranice pokutového území, Hazard však mířil nad.

V nastaveném čase mohl ještě zahrozit Torres, ale nechal se vytlačit mimo hřiště. Nic dalšího se už v zápase nestalo a Chelsea tak opět prohrála. Poté, co ji porazil výběr hvězd MLS, našla dnes dalšího přemožitele, milánské AC.

Její vizitka na americkém tour tak činí 1 výhru (4:2 nad Seattlem Sounders), 1 remízu (1:1 s PSG) a 2 porážky (3:2 od All-stars týmu MLS a 1:0 od AC Milán).

Jak Di Matteo na tiskové konferenci před zápasem avizoval, několik hráčů opět odehrálo celé utkání, poté, co se to v minulém utkání proti výběru MLS poštěstilo Branislavu Ivanovićovi. Nyní to byli Petr Čech, David Luiz, John Obi Mikel a Eden Hazard.