To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Di Matteo: Torrese uvidíte

Pro zítřejší popůlnoční utkání s AC Milán Roberto Di Matteo pokukuje po zlepšení výkonů hráčů Blues a doufá, že AC Milán, který opustily opory Ibrahimović, Thiago Silva a další, porazíme.

S vystoupením ve čtvrtečním utkání ve Philadelphii proti MLS all-stars nebyl Roberto Di Matteo nijak spokojen a rád by se vrátil k vítězným manýrům. Toho chce dosáhnout již zítra krátce po půlnoci středoevropského času na Sun Life Stadium, kde se utkáme s AC Milán.

Pro tento zápas Di Matteo také vyhlíží větší herní zatížení pro některé z hvězd mužstva. Jak totiž po prohraném zápase s týmem MLS podotknul, přílišná střídání a tím i nesouhra mužstva byla jedním z faktorů vedoucím k porážce.

„Oproti středě (v Evropě byl již čtvrtek) se hodláme zlepšit. Nebudu dělat tolik změn v sestavě v průběhu utkání, takže očekávám sehranější výstup a různé řešení nastanuvších situací. Chtěl bych také v praxi vidět, jak budou vypadat některé věci, které jsme nacvičili,“ poodkrývá manažer.

„Doufejme, že odehrajeme zápas s dobrým výkonem i výsledkem. Několik hráčů zůstane na hřišti déle, aby si zlepšili fyzičku. Snad se vše obejde bez zranění,“ doufá Di Matteo, že štěstěna nám v tomhle směru zůstane i nadále nakloněna.

AC v létě kádr spíše oslabilo, než posílilo, protože prodalo dva své klíčové hráče. Do PSG zamířili Thiago Silva a Zlatan Ibrahimović, nejlepší střelec Serie A v loňské sezoně. Di Matteo přesto vidí v tomto soupeři hrozbu a očekává kvalitní zápas.

„Mají Robinha, Boatenga, Ambrosiniho…hodně dobrých hráčů a hvězd. Budeme muset počkat, než uvidíme jejich finální kádr pro tuto sezonu. Hodně hráčů odešlo, ale přesto AC zůstává fantastickým týmem s mnoha skvělými hráči a já jsem si jistý, že letos budou opět útočit na italský titul. Budou hodně konkurenceschopní,“ předpokládá bývalý hráč Chelsea nebo třeba italského Lazia.

V předešlých zápasech mohl v útoku nastoupit pouze Romelu Lukaku, jakožto čistokrevný útočník. Celé zápasy samozřejmě neodehrál a tak dostal prostor i mladičký Lucas Piazón. Nyní je pro zápas plně připraven i Fernando Torres, což znamená zvýšenou konkurenci v útoku Blues pro přípravné turné v USA.

„Fernando bude hrát na svém klasickém postu ve středu útoku. Je jen otázkou, jak dlouho bude hrát. Připojil se k týmu začátkem týdne a má v nohách několik tréninků. Podle jeho stavu na hřišti uvidíme, kolik toho odehraje. Určitě ho tam pošlu na více než 30 minut, ale více podrobností uvidíte až v zápase,“ vzkázal fanouškům Di Matteo.


22:56:53 - 28.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 2628x