To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Předzápasová tiskovka s manažerem

Roberto Di Matteo se před dnešním zápasem s All-stars týmem MLS samozřejmě dostavil na tiskovou konferenci, na které mimo jiné sdělil, že někteří hráči pravděpodobně odehrají celých 90 minut.

Prozatím žádný z hráčů Chelsea nehrál v prvních dvou přípravných zápasech se Seattlem Sounders a Paris Saint-Germain více než přibližně 60 minut. V dnešním utkání s hvězdami MLS v PPL Parku (Philadelphia) je to však pravděpodobné. Alespoň v tomto smyslu se před zápasem vyjádřil manažer Chelsea Roberto Di Matteo.

"V tomto zápase budou dva nebo více hráči, kteří odehrají celé utkání a několik hráčů s 60 minutami na kontě" avizoval Di Matteo. "Vlivem EURA se k nám hráči vraceli v naprosto rozdílných časech a v našich přípravných zápasech musíme tyto faktory zvážit. Musíme se s tím nějak popasovat."

"Očekáváme v zápase dobrý výkon. Chceme uplatnit vše, co jsme v poslední době na trénincích nacvičili. Z loňské sezony máme tým vcelku usazený a žádné radikální změny v něm přes noc nečekejte. Snažíme se do sestavy integrovat nové hráče, ale samozřejmě je vždy příjemné vyhrát zápas. Budeme se snažit udělat obojí a najít mezi tím ten správný kompromis," pokračoval manažer.

"Pro nás je důležité, že budeme pokračovat v našem plánu pro tuhle předsezonní přípravu z hlediska fyzického tréninku. Snažíme se také zavést do praxe několik změn ve stylu hry, kterým budeme hrát a nyní na tom musíme zapracovat."

"Je příliš brzy na to, abychom hráli s naším nejsilnějším týmem. Od prvního dne přípravy jsme neměli velké množství hráčů prvního týmu, proto hotový kádr neuvidíte dříve než v Community Shield nebo Premier League. Přesto i do tohoto zápasu nastoupí mnoho zkušených a stabilních hráčů týmu."

Jedním z hráčů, kteří do zápasu nejspíše nezasáhnou, bude Fernando Torres, jenž za týmem do Spojených států dorazil teprve předevčírem. S týmem dosud absolvoval pouze tři tréninky v Novacare Complexu. Právě tento komplex, kde Chelsea trénuje, je dalším místem v USA, které na Roberta Di Mattea udělalo opravdu dojem.

"Všude, kde jsme zatím byli, měli tréninkové zařízení opravdu vynikající. Lidé k nám byli vskutku přátelští a tyto dva zápasy, které jsme již odehráli, po nás byly dobrým testem. Zápas proti PSG byl hrán s trochu větší intenzitou a byl pro nás dobrým testem, abychom zjistili, jak daleko v přípravě jsme. Také jsme zjistili, jak by jeden z našich evropských protivníků mohl při případném střetnutí vypadat," prohlásil Robbie.

"V Seattlu bylo celkem okolo 50 000 fanoušků a zápas na Yankee Stadium pro nás byl skoro jako domácí. Všude, kde jsme zatím zavítali, bylo vidět velké nadšení a hlad po fotbale."


01:05:41 - 26.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 2446x