Report: Chelsea vs. PSG 1-1

Chelsea nedokázala navázat na své čtvrteční vítězství 4:2 nad Seattlem Sounders a ve druhém přípravném utkání hraném v New Yorku pouze remizovala s Paris Saint-Germain 1:1.

Dnešní zápas byl na góly daleko chudší než ten čtvrteční se Seattlem. Na rozdíl od střelnice v Seattlu padlo v obou poločasech jen po jednom gólu.

Do první šance utkání se již ve 3. minutě utkání dostal po krásném centru nováček v dresu PSG Ezequiel Lavezzi. Petr Čech však byl na místě. O pár minut později se Lavezzi na Čecha řítil znovu, tentokrát však akci zastavil rozhodčí a udělil Lavezzimu žlutou kartu za nasimulovaný pád.

Po čtvrt hodině se osmělil také Eden Hazard a vyslal směrem k brankáři PSG dalekonosnou ránu, která však tři tyče minula. Naopak aktivního Lavezziho na opačné straně zastavil ve 20. minutě ofsajd.

Přesně po půl hodině si s obranou Chelsea pohrál Javier Pastore a protančil s míčem až k Petru Čechovi. Míč sice poslal jen do tyče, avšak odraženého míče se nejrychleji zmocnil Nenê, který s pomocí Davida Luize poslal míč za Čechova záda.

Ve 40. minutě dostal za neúměrný zákrok žlutou kartu Sakhe, avšak z nařízeného přímého kopu trefil Frank Lampard pouze gólmana PSG. V první půli jsme již ničeho důležitého svědky nebyli a hráči se tak odebrali do kabin.

Tam provedl Roberto Di Matteo čtyři změny v sestavě, když z hřiště stáhl Davida Luize, Lamparda, De Bruyneho a jednoho z nejlepších hráčů Chelsea v prvním poločase Gaëla Kakutu. Místo nich se na hřiště dostali Ivanović, Essien, Ramires a Marin. Kapitánskou pásku místo Lamparda přebral Ivanović.

Druhý poločas byl delší dobu nevýrazný. V 58. minutě dostal John Obi Mikel žlutou kartu, avšak z následného přímého kopu hráči PSG Čechovu bránu neohrozili. O dvě minuty později se žlutilo na druhé straně.

Pro 63. minutu připravil manažer Blues Roberto Di Matteo celkem 7 střídání (Čech - Turnbull, Cahill - Terry, Hutchinson - Chalobah, Ferreira - A. Cole, Mikel - McEachran, Hazard - Malouda, Lukaku - Piazón). Kapitánskou pásku si převzal Terry.

V 70. minutě se nový muž na hřišti Michael Essien pokusil zpoza pokutového území ohrozit bránu Alphonse Areoly, míč se mu však mezi tři tyče nevešel. O chvíli později centroval nebezpečně Malouda míč do pokutového území, ten však také padl na neúrodnou půdu. Nato se Marin skácel v pokutovém území, avšak bez zvýšené pozornosti sudího. Tlak Chelsea se stupňoval.

V 82. minutě soupeři čistě odebral míč Piazón, míč poslal k lajně Ramiresovi, ten mu vrátil a Lucas Piazón poslal míč ke vzdálenější tyči. Mohl se tak radovat ze svého prvního gólu v A týmu Chelsea.

Pár minut před vypršením základní hrací doby prověřil pařížského gólmana zblízka Malouda. Mířil však přímo do něj. To v 88. minutě nastala ožehavá situace na druhé straně, kterou Turnbull za přispění svých spoluhráčů zažehnal.

V nastaveném čase ještě do pokutového území Chelsea létalo několik míčů z kopaček hráčů PSG, ale na skóre se již nic nezměnilo. Chelsea ve svém druhém přípravném utkání v USA remizovala s Paris Saint-Germain 1:1.

ZÁPASOVÁ FAKTA

SESTAVY:

CHELSEA (4-2-3-1): Čech (63. Turnbull) - Hutchinson (63. Chalobah), Luiz (46. Ivanović), Cahill (63. Terry), Ferreira (63. A.Cole) - Mikel (63. McEachran), Lampard (46. Essien) – Kakuta (46. Ramires), Hazard (63. Malouda), De Bruyne (46. Marin) – Lukaku (63. Piazón)

PSG /1.poločas/ (4-1-2-1-2): Douchez - Jallet, Alex, Sakho, Armand - Bodmer, Clement, Pastore, Nene - Gameiro, Lavezzi

PSG /2.poločas/ (4-3-3): Douchez (63. Areola) - Bisevac, Lagano, Camara, Tiene - Clement, Verratti, Maxwell - Pastore, Hoarau, Luyindula