To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Preview: Chelsea vs. PSG

Chelsea se již za krátkou chvíli postaví dalšímu soupeři v rámci amerického turné. V New Yorku na stadionu tamějších Yankees změří síly s Paris Saint-Germain Carla Ancelottiho.
MINULÝ ZÁPAS
Pro Chelsea to bude druhý zápas v rámci turné po Spojených státech amerických. Ve čtvrtek Chelsea odehrála první zápas, kde jí byl soupeřem Seattle Sounders. Zápas vyšel svěřencům Roberta Di Mattea podle představ – žádná zranění, výhra a dobré výkony a gólové příspěvky nových posil.

Dvěma góly v zápase úřadoval belgický talent Romelu Lukaku. Po jednom pak přidaly letní akvizice londýnského klubu Eden Hazard a Marko Marin. Mnoho prostoru také dostali zástupci klubové akademie. Sám Roberto Di Matteo na pozápasové tiskovce prohlásil, že je téměř se vším, co se v zápase odehrálo, spokojen.

NOVINKY Z ŠATNY
Tým Roberta Di Mattea stále není kompletní. Z účastníků EURA 2012 už sice chybí jen Fernando Torres, avšak Olympijské povinnosti čekají na Daniela Sturridge, Ryana Bertranda, Juana Matu a Oriola Romeua.

Naopak se k týmu nově připojili John Terry s Raúlem Meirelesem. Tým proto museli opustit někteří zástupci akademie, a to Bamfort, Kane a Saville.

SOUPEŘ

Nutno říct, že dnes/zítra čeká jeho svěřence poněkud těžší oříšek. Tím bude PSG, které vede bývalý lodivod Chelsea a vítěz památného doublu Carlo Ancelotti.

Jeho asistentem je nám dobře známá další postava naší historie, Claude Makelele. Druhým asistentem je pro změnu bývalý asistent Chelsea za Ancelottiho působení na Stamford Bridge, Paul Clement. Co se aktivních fotbalistů týče, za PSG kope Alex, který do Paříže přestoupil v zimě, když spolu s Anelkou (Šanghaj) klub opustil.

Alex byl pouze jednou z prvních velkých ryb, které šejk Tamimim bin Hamad Al Thaniem klubu pořídil poté, co v červnu minulého roku pařížský klub koupil. Po brazilském dělostřelci do klubu přišly taková zvučná jména, jakými jsou Thiago Motta nebo Javier Pastore. Letošní léto bylo v Paříži přeci jen na jiném ‚levelu‘. PSG koupilo z AC Milán brazilského stopera Thiaga Silvu a krátce po něm se směrem na zápas vydal také Zlatan Ibrahimović. Nutno zmínit také ještě nedávno neapolského šutéra Ezequiela Lavezziho. I přesto, že nové posily do USA ještě neodcestovaly, nečeká svěřence Roberta Di Mattea nic jednoduchého.

STADION
Hrát se bude v New Yorku na stadionu nejúspěšnějšího amerického sportovního klubu New Yorku Yankees. Stadion je úplně nový, byl otevřen v roce 2009 a nachází se v Bronxu. Není tak překvapením, že bude svědkem vůbec prvního fotbalového utkání v jeho historii (asi netřeba dodávat, že Yankees jsou baseballovým klubem). Krátce po Chelsea však tento stadion bude svědkem dalšího fotbalového utkání. 8. srpna si to zde rozdají Real Madrid s milánským AC.

ZÁKULISÍ

Pro Chelsea to bude první zápas v New Yorku od roku 1954, kdy zde Blues odehráli tři zápasy. Dva z nich proti německým oponentům, Fortuně Dusseldorf a Borussii Dortmund. Ten poslední pak proti skotskému Glasgow Rangers, který byl pro následující sezonu kvůli daňovým únikům přeřazen do třetí skotské ligy. V roce 2005 jsme sice nezavítali přímo do New Yorku, ale hráli jsme v nedalekém New Jersey, kde jsme poměřili síly s milánským AC.


Zápas: Chelsea vs. Paris Saint-Germain
Místo konání: Yankee Stadium, New York
Čas konání: 23.7.2012, 01:00 SEČ (19:00 místního času)


Tip: 3:2
Hráči, které se vyplatí sledovat: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Marko Marin

22:41:11 - 22.07.12 - Petric32 - Příprava - 3001x