To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Garym Cahillem

Gary Cahill přiznává, že je velmi překvapen vysokou fyzickou výkonností týmu ve svém první předsezonní přípravě s Chelsea a turné po Spojených státech amerických si nemůže vynachválit.

Lednová posila z Boltonu si v přátelském zápase se Seattlem zahrála 45 minut a nyní už vyhlíží dalšího soupeře Blues - Paris Saint-Germain v čele s bývalým manažerem Blues Carlem Ancelottim. Zápas se bude hrát v pondělí brzy ráno, konkrétně od 01:00 SEČ v New Yorku na stadionu baseballových New York Yankees (více informací o přípravě stadionu přineseme krátce po poledni).

„Užívám si to, jsou to krásné dny,“ pochvaluje si americkou atmosféru 26letý stoper. „Tvrdě trénujeme, už jsme hráli i jeden zápas, ve kterém kluci vypadali opravdu nabroušeně a teď vyhlížíme přesun do New Yorku, což si myslím, že bude úžasný zážitek a zkušenost.“

Poté, co během prvního půl roku získal Cahill s klubem dvě velmi prestižní trofeje, už ví vše o klubu, ví, jak to v něm funguje, rychle se usadil v novém prostředí  a také prozradil, že Kevin De Bruyne, Marko Marin a Eden Hazard se přizpůsobují novému prostředí Chelsea neméně rychle než on sám.

„Noví kluci se dobře přizpůsobili zdejším podmínkám. Tyto turné jsou výborné především právě pro nové tváře v týmu, protože spolu trávíme celé dny a lépe se tak můžeme poznat. Je skvělé vidět je v herním zatížení. Někteří z nich už v prvním zápase dokonce skórovali, což je pro jejich sebedůvěru skvělé,“ říká Cahill.

Své poznatky přirovnává k zimnímu tréninkovému týdnu, kdy Chelsea odletěla na Mallorku. „Pro mě bylo opravdu hodně nápomocné, když jsme v lednu v rámci zimní přestávky odletěli trénovat na Mallorku. Nejdříve je to takové zvláštní, držíte hlavu dole a mluvíte jen s těmi, které aspoň trochu znáte, ale časem se všichni začnete poznávat, hráči se míchají, jednou jste s tím, podruhé s tím; nemůžu si to vynachválit.“

Naše turné odstartovalo výhrou 4:2 nad celkem americké MLS Seattlem Sounders a Gary si myslí, že to byla dobrá ukázka pokroku týmu. „Nejdůležitější věcí, když se vrátíte do předsezonní přípravy, jsou vaše výsledky a ostrost v zápasech. Musíte se rychle pohybovat, dělat správná rozhodnutí a to vše postupně přijde se zápasy, které každý z nás odehraje,“ vysvětluje anglický reprezentant, který však EURO zmeškal kvůli zlomené čelisti.

„Tyto zápasy jsou pro nás dobré a umožní nám dostat se do formy. Byl jsem mile překvapen, v jak dobré kondici všichni z nás vypadají. Normálně bychom po takové pauze měli začínat odznovu, ale vypadáme vskutku dobře. Tréninky byly příjemné a užitečné a nyní nás čekají 3 kvalitní zápasy, které pro nás budou velkým testem.“


12:09:05 - 21.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 1981x