Report: Seattle Sounders vs. Chelsea 2-4

Chelsea začala letošní přípravu vítězně. Proti Seattlu se v rámci amerického turné trefil 2x Romelu Lukaku a po jednom gólu přidaly také letošní 2 posily - Marko Marin a Eden Hazard. Chelsea tak Seattle zdolala v poměru 4:2. O všem bylo jasno už po první půli.

Romelu Lukaku přicházel loňské léto do Chelsea jako velmi nadějná posila. Jeho první sezona v Chelsea však skončila řekněme fiaskem, když nastoupil jen do několika málo utkání a nezískal si důvěru ani jednoho ze dvou loňských trenérů Blues.

To v zápase se Seattlem se Romelu předvedl v tom nejlepším možném světle – vstřelil dva góly. Oba padly (stejně jako zbytek gólů v zápase) ještě v prvním poločase. Mezi jeho dvěma zásahy se vytáhli také dvě letní posily – Marko Marin a Eden Hazard, kteří při svých debutech v dresu Chelsea skórovali. Slovo dlužní však nezůstali ani hráči Seattlu, kteří se prosadili v šestigólovém poločase dvakrát.

Belgický talent Lukaku otevřel skóre zápasu již ve 3. minutě zápasu za vydatné pomoci mladičkého Joshe McEachrana. Krátce poté na Belgičanovu branku navázal další belgický klenot Eden Hazard a Chelsea se mohla těšit z dvougólového náskoku.

Ne však nadlouho. Jen tři minuty po Hazardově zvýšení se blýskl Montero. Ten po půl hodině hry přidal ještě svou druhou trefu v zápase a bylo srovnáno. Jak pro tento zápas platilo – opět ne nadlouho.

V poslední pětiminutovce prvního poločasu se postupně trefili ještě Marko Marin a druhým gólem znovu Romelu Lukaku. Tím, dá se říct, zápas skončil, byť teprve skončil první poločas. V tom druhém se totiž nic podstatného nestalo, nepojďme si ho pro úplnost trochu přiblížit.

Do druhé půle udělal manažer Chelsea Roberto Di Matteo hned 7 změn (včetně nasazení dalšího talentovaného zástupce belgické kolonie v Chelsea Kevina De Bruyneho), zatímco jeho protějšek na lavičce Sounders Sigi Schmid si čerstvé síly schoval až na průběh druhé půle. V té sice oba celky hrozily, ale ani jeden se už střelecky prosadit nedokázal.

Nyní se Chelsea přesune do New Yorku, kde se střetne se svým bývalým manažerem Carlem Ancelottim a jeho novým chlebodárcem Paris Saint-Grmain. Bude se jednat o vůbec první zápas na novém stadionu Yankees. Zápas se bude hrát pro Američany v neděli, avšak díky časovému posunu to pro nás Evropany bude už v pondělí 23.7 v 1:00 SELČ.

ZÁPASOVÁ FAKTA

SESTAVY:
Seattle Sounders (4-4-1-1): Meredith (Ford h-t) - Scott (Johansson 70), Parke (Ianni 60), Hurtado, Gonzalez (ochoa 70) - Rosales (C) (Rose 60), Evans (Burch 70), Alonso (Zakuani 81), Fernandez (Carrasco 74) - Montero (Seamon 81) - Johnson (Levesque 65)
Nevyužití náhradníci: Tetteh, Steres

Chelsea /1.poločas/ (4-2-3-1): Hilário - Chalobah, Ivanović (C), David Luiz, Ferreira, Mikel, McEachran - Benayoun, Hazard, Marin - Lukaku

Chelsea /2.poločas/ (4-2-3-1): Blackman - Hutchinson, Ivanović (Kane 63), Cahill, Ferreira (Saville 63) - Essien, Lampard (C) - Ramires, Hazard (Kakuta 63), De Bruyne - Lukaku (Piazon 63)