To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Michaelem Essienem

Před dvanácti měsíci se musel Michael Essien vyrovnávat s tím, že ho mine předsezonní příprava, a jak se později ukázalo, také celá první polovina sezony. Nyní chce dát do letní přípravy vše, aby ze sebe během roku vydal to nejlepší. O svých plánech i o táhlém zranění dnes promluvil v rozhovoru pro oficiální klubové stránky.

Zranění zkříženého vazu, které Ess utržil v prvním týdnu předsezonní přípravy minulé léto, je to poslední, co potřebuje hráč, který byl předtím mimo provoz se dvěma vážnými zraněními kolene. Když se Michael letos v lednu vrátil, zjistil, jak obtížné je vrátit se do základní sestavy týmu, který je velmi blízko ke dvěma důležitým trofejím.

Není tak divu, že je Essien v dobré náladě. S týmem odcestoval do USA, kde ho v nejbližších dnech čeká turné. Po dovolené, kde si vyčistil hlavu, se vrátil do práce pln nadšení a nových výzev.

„V průběhu sezony poznáte, jak je těžké, když zmeškáte předsezonní přípravu,“ potvrzuje Essien. „Nyní jsem rád, že mohu začít novou přípravu a doufejme, že ji zvládnu celou. Moc se těším a uvidíme, jak to nakonec dopadne.  Zatím jde vše výborně a těším se na sezonu.“

„Měl jsem relaxační léto, žádná práce. Pobýval jsem v Ghaně a Francii,“ přiblížil Ghaňan svou dovolenou.

V Awutu Breku, místě, kde vyrůstal, v červnu otevřel nové hřiště financované svou nadací. Při tomto dobrém skutku mu pomáhal bývalý kapitán ghanské reprezentace Stephen Appiah. „Cítil jsem se dobře, když jsme otevřeli nové hřiště pro školáky. Je to pro tu vesnici něco nového, takové věci tam nemají. Je tam několik malých věcí pro děti, aby si mohly hrát. Otevírání hřiště proběhlo opravdu dobře, děti byly nadšené,“ sdělil Essien.

Co se týče Chelsea a afrického zastoupení, věci v kabině se pomalu mění. Na konci sezony řekl klubu sbohem Didier Drogba a před několika dny i Salomon Kalou, spoluhráči z reprezentace Pobřeží Slonoviny. Jaké má ohledně toho pocity rodák z Ghany?

„Budou mi chybět, ale je to hra. Je to součást naší práce a musíme se s tím vypořádat. Přeji jim hodně štěstí v nových působištích, ale i nadále zůstaneme v kontaktu. Byl to pro ně velmi dobrý způsob jak se rozloučit s klubem. Mám na mysli samozřejmě zisk trofeje z Ligy mistrů. Po této trofeji jsme toužili dlouhou dobu.“


14:29:44 - 15.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 1904x