To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Di Matteo: Torres nemá jisté místo

V příští sezoně by měl být Fernando Torres hnacím motorem útočné vozby The Blues. Odpadl mu hlavní konkurent Didier Drogba, rozstřílel se a rozehrál k výborným výkonům, které potvrdil i na EURU a vše mluví v jeho prospěch. Di Matteo ho však také varuje, že jisté místo v základní sestavě nemá.

Po konci sezony se vehementně probírala Torresova budoucnost na Stamford Bridge. Hráč nebyl spokojený s tím, že většinu finálového utkání v Mnichově proseděl na lavičce a přednost dostal Didier Drogba. Tyto spekulace však byly postupem času vyvráceny a fanoušci byli ujištěni o Torresově setrvání.

Fernando Torres by se v příští sezoně měl podle všech předpokladů stá jedničkou v útoku Chelsea. Formu má skvělou, což potvrdil i na nedávno skončeném EURU, kde si vystřílel titul nejlepšího kanonýrka se třemi brankami (ty mělo ještě dalších 5 hráčů, pro Torrese však rozhodlo méně odehraných minut a asistence).

Roberto Di Matteo však varuje, že v útoku Chelsea jsou nyní k dispozici 3 hráči a všichni mají stejnou šanci hrát. Přesto věří, že následujících 12 měsíců bude pro Torrese pozitivních.

„Mluvil jsem s Torresem po finále a pak znova následující ráno. I v dalších dnech jsme byli v kontaktu. Měl jsem pocit, že v té době potřeboval s někým mluvit. O Fernandově budoucnosti na Stamford Bridge neexistují žádné pochybnosti. Očekávám, že až se k nám připojí, bude v dobré náladě a nabuzen na sezonu, ve které to rozbalí,“ je přesvědčen Di Matteo.

„Loňskou sezonu jsem byl s Fernandem velmi spokojený. Říkal jsem to mnohokrát. Vítězství Zlaté kopačky na EURU 2012, titul mistra Evropy a trofeje, které s námi v uplynulé sezoně vyhrál, by mu měly dodat hodně sebevědomí a jistoty. Vždy jsem s ním byl velice spokojený a stejně tak očekávám, že příští sezonu pro nás bude klíčovým hráčem,“ neskrývá Di Matteo, co od Torrese v příští sezoně očekává.

Torres si momentálně užívá své dovolené. Poté, co slavil se Španělskem titul mistra Evropy, dostal od klubu třítýdenní volno, po kterém se připojí ke zbytku týmu do předsezonní přípravy. Přestože klub opustil Didier Drogba, Di Matteo Torresovi nezaručuje jisté místo v základní sestavě.

„Momentálně máme v týmu 3 útočníky (Torres, Sturridge,Lukaku, pozn. red.), kteří budou muset o své místo tvrdě bojovat. Je tu tak mezi nimi soutěživost, která je vždy zdravá. ten, kdo bude mít nejlepší formu, ten bude nejlepší varianto pro tým a ten taky bude hrát,“ prohlásil manažer Chelsea.

Jedna starost nám tak možná odpadla. Di Matteo se vyjádřil, že v týmu má 3 útočníky. To by znamenalo, že Romelu Lukaku se na žádné hostování nechystá, jak ostatně před koncem sezony sám avizoval v důsledku málo prostoru na hřišti. Klíčovým faktorem tak nejspíše byly odchody dvou dalších útočníků – Didiera Drogby a Salomona Kaloua.


11:47:21 - 08.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 2729x