To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Di Matteo o olympijském turnaji

Manažer Chelsea v rozhovoru promluvil o zapojení hráčů Chelsea do Olympijských her a řekl také pár slov o tom, jak reprezentační turnaje naruší předsezónní přípravu Chelsea.


Do dění Olympijských her zasáhnou z kádru Chelsea Ryan Bertrand, Daniel Sturridge, David Luiz a také Juan Mata s Oriolem Romeu. Španělské duo ale zatím nemá nominaci jistou, protože konečná nominace 18 mužů Španělé oznámi teprve těsně před zahájením Olympijských her.

Daniel a Ryan byli povoláni reprezentovat a je pro ně velká příležitost být součástí britského týmu,“ začal Di Matteo. „Jako manažer bych je raději měl na předsezónní přípravě, ale jde o Olympijské hry a hráči se jich chtějí zúčastnit. Je to pro ně příležitost, o kterou nechtějí přijít. Není to ideální, ale i ostatní kluby budou v podobné situaci, jako my,“ pokračoval manažer Chelsea.

S velkou pravděpodobností se předsezónní přípravy nezúčastní Juan Mata, který si ani nestihl užít dovolenou před začátkem nového ročníku Premier League.

V Matově případě je situace malinko jiná, protože byl také na Mistrovství Evropy. Záleží na tom, v jaké fázi her Španělé vypadnou a pokud dokráčí až do závěrečné fáze turnaje a jak na tom bude psychicky i fyzicky. S národními týmy to je vždy velké dilema. Budeme na to muset pracovat,“ myslí si Di Matteo.

Předsezónní příprava je pro hráče velmi důležitá. Letos je trochu narušená kvůli Mistrovství Evropy a navíc hráči odjedou na Olympijské hry, takže čekáme na konec července a až na začátku srpna budeme mít celý tým pohromadě,“ řekl Roberto Di Matteo.

Většina hráčů z prvního týmu se do Cobhamu vrátí dnes a zahájí předsezóoní přípravu. Chybět budou jen ti, kteří si užívají dovolenou po EURU a také hráči, kteří si budou plnit reprezentační povinnosti na Olympijských hrách.


12:17:13 - 05.07.12 - Zzepa - Mužstvo - 1758x