To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Drogba: Torres je budoucnost Chelsea

Útočník z Pobřeží slonoviny v úterý oznámil, že po vypršení kontraktu Stamford Bridge opustí. Drogba si ale nemyslí, že by po něm zbylo prázdné místo a najde se někdo, kdo jej zastoupí.


Didier Drogba přiznal, že Fernando Torres měl velmi složité po svém příchodu v lednu minulého roku s prosazením se v prvním týmu Blues. Myslí si ale, že v příští sezóně bude nepostradatelným hráčem a že on je budoucnost Chelsea.

Bylo to pro něj těžké, ale ukázal, jaký je chlap,“ řekla na adresu Torrese loučící se útočné eso Blues. „Příští sezóna bude jeho a pokusím se s ním promluvit. Máme spolu dobrý vztah. Nechápali jsme, proč jsme nemohli hrát více spolu, ale to je minulost. Torres je budoucnost Chelsea,“ pokračoval.

Drogba také vysvětlil, proč se rozhodl po osmi letech Stamford Bridge opustit a jako hlavní důvod uvedl, že nejlepší je loučit se na vrcholu. A proč taky ne? Vždyť v Anglii vyhrál vše, co mohl a třešničku na dortu si nechal na konec.

Myslím, že vítězství ve finále bylo rozhodující. Ne to, že jsem rozhodl penaltový rozstřel. Vítězství v soutěži byl ten rozhodující moment, proto jsem se rozhodl říct sbohem. Tuto pohádku jsme prožili společně a přál bych si, aby si to fanoušci takhle pamatovali. Teď je ta nejlepší chvíle jít o kus dál,“ řekl Drogba loučící se s Chelsea vítězstvím v Lize mistrů. A kdyby výsledek finále dopadl naopak?

Ano, je tady možnost, že kdyby byl výsledek finále jiný, tak bych možná zůstal. Můj odchod jsme probírali mnoho týdnů, ale mé rozhodnutí je založeno na tom, že jsem vyhrál vše, co jsem mohl a vstřelil gól ve většině finálových duelů. Doufám, že to všichni pochopí. Vše co jsem dělal, bylo pro fanoušky a věřím, že to pochopí,“ řekl Drogba.

Pro Drogbu je odchod z Chelsea srdcervoucí záležitostí a zdůraznil, že klub ze západního Londýna vždy pro něj bude znamenat hodně.

Rád bych Chelsea pomohl jakýmkoli způsobem, i kdyby mne požádali, abych pokosil trávník. Přišel bych a udělal to. Po osmi letech strávených zde to bude velká změna. Někteří hráči odejdou, někteří zůstanou, ale klub zůstane stejně ambiciózní, jako byl vždy. Nejsem smutný. Chelsea tady byla již před mým příchodem a bude tady stále,“ prohlásil.

Je nemožné zapomenout na tento moment. Opouštět Chelsea je těžké za jakýchkoli okolností, ale nyní jeto ještě těžší. Chelsea mám v srdci. Moje krev je modrá a mé srdce ještě více,“ zakončil Didier Drogba.

Sbohem a děkujeme za vše!


09:11:10 - 23.05.12 - Zzepa - Mužstvo - 4475x