Mata: Nesmíte přestat věřit

Juan Mata v rozhovoru pro oficiální stránky Chelsea neskrýval radost z triumfu a ani nezapomněl pochválit Didiera Drogbu.

Juan Mata zakončil svou první sezónu v Chelsea ve velkém stylu. Podílel se na zisku dvou trofejí a navíc se stal Hráčem roku Chelsea pro sezónu 2011/2012.

Je to trofej, o které již od dětství sníte, že ji vyhrajete. Vzpomínám si, jak jsem v minulosti finále sledoval a díval se na to, jak slavní hráči ten pohár zvedají nad hlavu. A nyní jej mám u sebe, takže se cítím jako ve snu,“ řekl Mata.

Byla úžasná sezóna se skvělým zakončením. Do 88. minuty jsme prohrávali. Všichni jsme si mysleli, že prohrajeme, a potom jsme dokázali vstřelit vyrovnávací gól. Pak zápas vyústil v pokutové kopy a pro tentokrát jsme penaltovou loterii vyhráli my,“ pokračoval 24letý španělský reprezentant.

Nesmíte přestat věřit,“ dodal.

Hráli jsme velkou sebedůvěrou, zvláště díky vítězství v prodloužení proti Neapoli, když jsme po venkovní prohře 3:1 dokázali otočit výsledek ve svůj prospěch. A pak také díky vyřazení Barcelony, jednoho z nejlepších týmů v soutěži. A pak jsme se v sobotu dokázali vrátit do utkání a nakonec jej i otočit. To je prostě fantastické,“ rozplýval se Mata.

Matova neproměněná penalta naštěstí o ničem nerozhodla, ale byl to Mata, kdo rozehrával rohový kop, na který si naběhl Didier Drogba a poslal finále do prodloužení, za což sklidil od svého španělského kolegy pochvalu.

Jsem za něj šťastný, zasloužil si to. V tomto zápase sehrál hlavní roli. Dal gól, zavinil penaltu a svou penaltou rozhodl o vítězi. Poté, co prohráli v Moskvě, si vyhrát zasloužil,“ zakončil Juan Mata.

13:05:56 - 22.05.12 - Zzepa - Mužstvo - 3869x