To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čech o Torresovi a zápase s Newcastlem

Petr Čech věří, že Fernando Torres našel střeleckou formu v ten pravý čas, kdy sezóna dospěla ke svému konci a zbývá odehrát už jen pár, ale velmi důležitých utkání.


V sobotu během utkání s Queens Park Rangers vstřelil španělský útočník svůj první hattrick v dresu Chelsea a do středečního střetnutí s Newcastlem na Stamford Bridge by se mohl opět ukázat v základní sestavě. Vždyť jen Frank Lampard vstřelil v kalendářním roce 2012 dohromady ve všch sutěžích více branek, než Fernando Torres. Di Matteo bude mít před výkopem příjemné starosti, jelikož jak Drogba tak i Torres jsou ve formě, ale v základní sestavě se může objevit jen jeden z nich, protože i proti Newcastlu nejspíše bude Chelsea opět věřit systému 4-2-3-1, který se v posledních týdnech výborně osvědčil.

Fernando hrál dobře během celé sezóny, ale měl velkou smůlu při proměňování šancí,“ začal Petr Čech. „V sobotu ji těmi góly prolomil a muselo pro něj být skvělé vidět míč jít do brány. Myslím si, že si rychle zvykl na život v Chelsea, jen měl prostě smůlu a nedával góly. Nyní je dobré vidět každého ve formě a připraveného bojovat, protože jsme ve fázi sezóny, kdy na tom záleží nejvíce,“ pokračovala brankářská jednička Blues a české reprezentace.

Vítězství proti Strakám by nás vyzvedlo na pátou příčku právě před tým Alana Pardewa, který v lednu Chelsea porazila 3:0, navíc na soupeřově hřišti. Petr Čech věří, že zkušenosti z velkých zápasů, zvláště z posledních týdnů, by mohly dát Chelsea menší výhodu v honbě na čtvrtou příčku zaručující start v  příštím ročníku Ligy mistrů.

Myslím, že ve středu to bude opravdu důležité,“ řekl 29letý brankář. „Newcastle již dlouho v takovéto pozici nebyl a my jsme v ní již mnohokrát byli, takže by to ve středu mohl být rozhodující faktor. Budeme hrát o vše a bude to vzrušující utkání. Zkušenosti našeho týmu by mohly pomoci. Bylo by příjemné jet do Mnichova s pocitem, že jsme svou práci odvedli a můžeme se soustředit jen na finále,“ zakončil Petr Čech.


11:38:42 - 01.05.12 - Zzepa - Mužstvo - 3776x