Manchester 2:1 Chelsea po penaltách

AKTUALIZOVÁNO O VIDEOTak se to nepovedlo. Po dramatickém boji ve finále Champions League mezi Chelsea a Manchesterem United nakonec Chelsea odletí z Moskvy s hlavou dolů. Po té, co se trefil ve 26.minutě hlavičkou Cristiano Ronaldo to vypadalo, že je zle. Nicméně gól do šatný červeným naservíroval Frank Lampard a vyrovnal tak na 1:1. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a zasloužili jsme si vyhrát. Nicméně fotbalový bůh nám nepřál a zápas tak došel až do prodloužení. Tam dostal čtyři minuty před koncem Didier Drogba červenou kartu. Právě Drogba by šel kopat jistojistě penaltu a má tak nad čím přemýšlet. Ronaldo sice nedal, ale v 5.serii nastřelil tyčku i kapitán John Terry a tak se šlo dále. V 7.sérii nedokázal prostřelit van den Sara Anelka a Manchester se tak raduje z titulu. Tuto prohru bych nedával na krk Terrymu. Byl to právě on, díky jehož výkonu jsme se dostali až k penaltovému rozstřelu. Právě on vyhlavičkoval střelu Carricka do prázdné brány, když Carrickovi nabil spoluhráč Evra, který na sebe natáhl hned trojici hráčů Blues. Jeden z nich byl právě i brankář Petr Čech. Terry na tuto penaltu ani určený nebyl. Celý týden se naši borci připravovali právě na variantu penalt a Terrymu se prý moc nevedlo. Jenže ČERVENÁ KARTA pro Drogbu vše změnilo. Drogba musel jít tedy předčasně do sprch, a je to právě on, kdo patří mezi tradiční střelce penalt Blues. V 7.sérii nedokázal prostřelit van der Sara ani francouz Nicolas Anelka a tak ani on nemá z tohoto dne nějak krásné zážitky.

Všichni hráči Chelsea se v tu chvíli smutně sesuli na trávník nebo jen nevěřícně sledovali, jak Manchester slaví. Nejhorší pohled byl ale na Terryho. Nešťastníka museli přímo na trávníku uklidňovat spoluhráči, zkušený kapitán se před televizními kamerami rozplakal na ramenou trenéra Avrama Granta.

"John není schopný slova, je strašně smutný a brečí. Nicméně nesmíme zapomínat, že do finále jsme se dostali hlavně díky němu," neházel Grant vinu z porážky na Terryho. "Naopak celou sezonu hrál výborně a ve finále to jenom potvrdil. Hlavně jemu jsme zavázáni, že jsme se v Lize mistrů dostali tak daleko," pokračoval.

Podobná slova volil i Terryho spoluhráč Frank Lampard. "Nikdo ho nemůže kritizovat. Je to chlap na svém místě. Ne moc středních obránců by se před pátou penaltou ve finále Ligy mistrů postavilo a řeklo: jdu na to, protože teď jde o všechno," říkal uznale.

A můj názor? Chelsea teprve dostane prostor ukázat, co v ní vůbec je. Náš čas teprve příjde.

Jenže musíme uznat, že na takovémto trávníku se penalta asi špatně kope. Trávník byl podmáčený a kapky deště byli stále větší. Když k tomu přidáme i nějaké ty hrbolky nedivili bych se, kdyby byli nějaké stížnosti.

Drogbova červená
Tak si říkám, jestli to od tohoto chlapíka nebyla úplná blbost. V takto důležitém zápase, ještě k tomu 4minuty před koncem prodloužení s vědomím že právě on je ten, kdo umí kopat penalty a že by šel určitě kopat mi nepříjde jeho "facka" protihráčovi Vidičovi úplně ideální. Doufám, že minimálně klub z toho vyvodí nějaké důsledky. Toto by se prostě už nemělo opakovat

Rozhodčí
Nedá se říci, že by naši "bratři" ze Slovenska něco předvedli. Spíše naopak. Nejvíce mne NEPŘEKVAPIL asistent Slyško, jenž se zase párkrát přemávl. Když měla mít Chelsea roh, byl to odkop. Toto se stalo asi tak pětkrát. Když měla mít Chelsea aut, pan Slyško se párkrát umávl a nařídil hráčům Manchesteru ať hází. Těžko říci, jestli by z těhto situací Chelsea něco vydolovala, nicméně šance by byla... Ale my se nesmíme vymlouvat na rozhodčí.

Statistiky včerejšího finále
Manchester United FC - Chelsea FC 6:5 v penaltovém rozstřelu, 1:1 po prodloužení (1:1, 1:1)

Branky: Cristiano Ronaldo (26.) – Lampard (45.)

Penaltový rozstřel: Tévez 1:0, Ballack 1:1, Carrick 2:1, Belletti 2:2, Ronaldo neproměnil, Lampard 2:3, Hargreaves 3:3, A. Cole 3:4, Nani 4:4, Terry neproměnil, Anderson 5:4, Kalou 5:5, Giggs 6:5, Anelka neproměnil

Žluté karty: Scholes (22.), Ferdinand (43.), Vidić (111.), Tévez (116.) – Makélélé (21.), Carvalho (45.+2.), Ballack (116.), Essien (118.)

Červená karta: Drogba (116.)

Manchester United: Edwin van der Sar – Wes Brown (120.+ Anderson), Rio Ferdinand, Nemanja Vidić, Patrice Evra – Owen Hargreaves, Paul Scholes (87. Ryan Giggs), Michael Carrick, Cristiano Ronaldo – Wayne Rooney (102. Nani), Carlos Tévez; trenér Alex Ferguson
Náhradníci: Tomasz Kuszczak, John O´Shea, Darren Fletcher, Mikaël Silvestre

Chelsea: Petr Čech – Michael Essien, Ricardo Carvalho, John Terry, Ashley Cole – Joe Cole (99. Nicolas Anelka), Michael Ballack, Claude Makélélé (120.+ Juliano Belletti) Frank Lampard, Florent Malouda (92. Salomon Kalou) – Didier Drogba; trenér Avram Grant
Náhradníci: Carlo Cudicini, Andrij Ševčenko, Mikel John Obi, Alex

Rozhodčí: Ľuboš Micheľ (SVK) – Roman Slyško (SVK), Martin Balko (SVK)

Dějiště: Lužniky, Moskva