To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

André Villas-Boas: Proč jsem s týmem na Mallorce

Manažer Chelsea, André Villas-Boas dal hráčům po sobotním zápase s Norwichem, který skončil bezbrankovou remízou, den volna a v neděli tým odletěl na Mallorcu. Tam se tým bude připravovat na pravděpodobně vyhrocené utkání v FA Cupu proti Queens Park Rangers.
„Je to změna prostředí, jiné místo, podmínky a počasí. Chtěli jsme trochu prolomit každodenní rutinu v Londýně. Není to nic nového pro žádný anglický tým,“ vysvětluje André své rozhodnutí přesunout se s týmem na několik dní za sluncem.

„Rozhodli jsme se jet do Španělska a ne na Střední Východ jen kvůli rozdílu časových pásem. Je mnohem agresivnější a unavující přizpůsobovat se  změnám časových pásem, jinak bychom jeli na východ. Není to nic nového, zimní soustředění dělá normálně většina týmu z Premier League a my jsme se rozhodli právě pro Španělsko.“

„V neděli dostali hráči den volna na odlišném místě a pokud jde o práci, zaměříme se na  to stejné. Je to jen přestávka, jinak nic nového,“ dodal trenér Blues.

André se vyjádřil i k situaci, kdy Fernando Torres mohl za stavu 0:0 zápas otočit, ale tutovku neproměnil a skóre se až do konce zápasu neměnilo.

„Byla to ukázka jeho skvělé formy, kdyby byla potvrzena i gólem, bylo by to mnohem lepší pro jeho mysl,“ připustil André Villas-Boas na adresu Fernanda Torrese.

„Nejdůležitější je však jeho práce pro tým a ta byla opět excelentní, ale útočníkům ke zlepšení sebedůvery pomáhají hlavně góly. Nemužete říct, že se nesnaží, správně se pohybuje, vyhrává souboje a je přítomen v poli. Věřím, že jednoho dne se jeho smůla prolomí a bude se mu dařit i skórovat.“


André se zmínil i o naší čerstvé posile. Gary Cahill sice o víkendu ještě  nenastoupil, avšak tento víkend již nic nebrání našemu 26-ti letému obránci nastoupit ke svému prvnímu zápasu za Chelsea.

„Je to špičkový hráč, který soupeří s třemi nejlepšími středními obránci o místo v základní sestavě. Moje rozhodnutí (nezapojit Garyho do sobotního zápasu) bylo založeno pouze na tom, že Gary neměl dostatek času na to, aby se začlenil do týmu a plně se seznámil s naší obranou.“

„V sobotu chceme zvítězit, proto nastoupíme s nejsilnější možnou sestavou. FA Cup je pro nás důležitý cíl, je to jedna z nejprestižnějších soutěží a my ji chceme vyhrát. Do té doby zbývá ještě dostatek času, aby se Gary mohl plně přizpůsbit stylu naší hry. Proto věřím, že v sobotu bude plně připraven odehrát svvé první utkání v dresu Blues,“
ukončil rozhovor portugalský stratég.

21:30:00 - 23.01.12 - Janie88 - Mužstvo - 2730x