To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Lampard: Musíme si upevnit svou pozici

Frank Lampard, střelec vítězného gólu, si myslí, že tým si zasloužil z pondělní bitvy všechny tři body a zároveň podotýká, že tým musí tento plný bodový zisk využít jako základní stavební kámen pro zbytek sezóny, která se zatím nevyvíjí příliš příznivě.

Výhra nás díky tomu, že Arsenal zaváhal s Fulhamem vyhoupla zpět mezi první čtyři týmy ligy. Lampard si ovšem i přesto myslí, že musíme stále odvést spoustu práce, abychom se vrátily zpět do čela Premier League.

Dívám se na tabulku a jsem rozhořčený z toho, že nemáme čelo tabulky na dosah jednoho, nebo dvou bodů.“ Sdělil Lampard po vstřelení vítězného gólu do sítě Wolves. „Musíme se ujistit, že stále máme šanci zabojovat o vítězství v lize a s ostatními hráči se o to musíme pokusit.“

„Je to rozhodně velký rozdíl, ztratit pozici ve velké čtyřce, anebo pozici v boji o titul, podle mě bychom se stále měli ucházet o titul. V momentě, kdy boj o titul vypustíme, nebudeme tou Chelsea, co dříve.

Lampardův gól po centru Colea přinesl týmu první ligové vítězství od 12. prosince, ovšem vše mohlo být jinak. Záložník Chelsea Frank Lampard měl totiž být s největší pravděpodobností po ostrém zákroku na Hammilla vyloučen, od rozhodčího nakonec vyfasoval pouze žlutou kartu.

K zákroku se vyjádřil i sám středopolař v modrém dresu: „V momentě, kdy jsem přiletěl do souboje s Hammillem později, než jsem měl, mi vyskočilo srdce až do krku, a myslím si, že jsem měl velké štěstí, že nepřišel tvrdší trest. Okamžitě jsem se šel hráči omluvit a nakonec následovala pouze žlutá karta."

Vyrovnávací gól Wolverhamptonu přišel velmi pozdě, ale vzhledem k průběhu hry si myslím, že jsme si zkrátka zasloužili vyhrát. Bylo velmi frustrující sledovat vyrovnávající gól, když jejich poslední větší šancí byla tyč po hlavičce Johnsona a od té doby se soupeř prakticky k ničemu nedostal. Tým ukázal obrovské odhodlání a po závěrečném hvizdu jsme se mohli konečně radovat po dlouhé době z vítězství.

Byla to pro nás neskutečná příležitost spravit si chuť po posledním utkání. Když vidíte to množství fanoušků, které přicestovalo s námi, a slyšíte je zpívat po celý zápas oslavné písně, tak je vám jasné, že si tuhle výhru velmi zasloužili.“

Lampard také okamžitě dementoval všemožné spekulace ohledně špatné atmosféry v kabině Chelsea.

Vždy je na naše hráče vytvářen obrovský tlak. O to větší tento tlak je, když se týmu nedaří. Hráči našich kvalit ovšem tyto situace musí zvládat. Právě tohle jsou momenty, které rozhodují a vyhrávají tituly. Atmosféra v týmu je i přes poslední dobou nepříznivé výsledky dobrá. Pokud ovšem nebudou přicházet lepší výsledky, tak je jasné, že tyhle spekulace se budou šířit v čím dál větším množství. V dnešní době je to velmi složité, protože žádný tým už není slabé, a špička ligy se vyrovnává. Pokud ovšem chce vyhrávat trofeje, musíme být zkrátka nejlepší! Po zápase s Valencií a Manchesterem City přišel jak výsledkový, tak herní propad, přesto ale všichni doufají, že se vrátíme zpět na vítěznou vlnu a dokážeme přinést i lepší výsledky.“

Anglický reprezentant také uznává, že titul pro vítěze Premier League se pomalu vytrácí z dosahu, ale nic podle něj není nemožné.

„K titulu vede již dlouhá cesta, ale jak ukázali poslední hrací dny, tak nic není nemožné. Může se stát, že velké týmy začnou ztrácet jako nyní a cesta k titulu by zdaleka nebyla ještě zavřená. Musíme být ale realisté. Bude velmi těžké se vrátit do boje o titul, přesto na tento cíl stále můžeme pomýšlet.“ Zakončil rozhovor Frank Lampard.

Autor: B9


15:52:37 - 04.01.12 - Zzepa - Mužstvo - 2845x