To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Juanem Matou

Juan Manuel Mata vstřelil včera proti Fulhamu již svůj 5. gól v sezoně a zapříčinil se tak aspoň o bod z duelu dvou londýnských soupeřů. V rozhovoru rozebral jak zápas s Fulhamem, tak aktuální dění a pozici Chelsea v tabulce.

Mata, tak jako zbytek hráčů a manažer Villas-Boas, si dal za cíl vyhrát poslední dva zápasy v roce 2011, aby mohl prosinec označit za úspěšný měsíc. Díky nebo spíše vinou remízy s Fulhamem nejspíše zavládne zklamání, a to jak u hráčů a trenéra, tak i u samotných fanoušků.

Mata hned po dvou minutách druhého poločasu utkání s Fulhamem otevřel skóre a vstřelil tak již svou pátou branku v sezoně v dresu Chelsea. Ani to však nestačilo na tři body, protože již za 8 minut vyrovnal Clint Dempsey po již klasických chybách v zadních řadách Blues. Brankář Cottagers David Stockdale navíc vytáhl několik skvělých zákroků a zabránil tak rozhodující brance pro Chelsea.

„Můj gól nebyl dostačující a s bodem jsme velmi zklamáni, protože jsme bezpodmínečně potřebovali body tři,“ přiznal po zápase Mata.

„Měli jsme tolik šancí ke vstřelení branky, zvláště pak v posledních 15 minutách Fernando (Torres), Didier (Drogba) a Raul (Meireles), ale nebylo to dostatečné. Jejich brankář navíc vytáhl několik skvělých zákroků, proto mu patří moje velká gratulace.“

„Snažili jsme se rychle dávat míč z kopaček a rozproudit tempo, ale je to těžké, když druhý tým má prakticky všechny hráče za míčem a je téměř nemožné najít někde prostor,“ vysvětloval Mata.

Juan se vyjádřil i k výkonu svého krajana Fernanda Torrese. „Fernando se dobře pohyboval, v prvním poločase byl blízko ke vstřelení branky, ale brankář dobře zasáhl. Na trénincích každý den tvrdě maká s cílem opět střílet góly. Vždy si klade cíle a pro působení v Chelsea je to samozřejmě mnoho a mnoho branek.“

Chelsea by mohla vypadnout v první čtyřky, pokud by dnes od 16 hodin Arsenal porazil Wolverhampton. Mata označuje všechny týmy ze zhruba prvních 7 míst jako naše přímé soupeře pro tuto sezonu a dává tím tak najevo, že letošní ročník považuje za nesmírně vyrovnaný.

„Kvalitní umístění bude letos velmi obtížné, protože je zde v minimální blízkosti hodně týmů, které prožívají dobrou sezonu, jako Arsenal, Tottenham, Liverpool...takže budeme muset hodně bojovat.“

„Náš příští zápas je dalším z těch, které musíme bezpodmínečně vyhrát. Nesmíme však zapomínat, že Aston Villa je velmi dobrý tým. Ze dvou domácích utkání, které nás teď čekají, respektive jeden už čekal, jsme chtěli získat 6 bodů. Proti Fulhamu to byl bohužel jeden a tak doufáme, že proti Aston Ville to budou už jasné tři body.“


12:55:14 - 27.12.11 - Petric32 - Mužstvo - 3339x