To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Byl to dobrý týden

André Villas-Boas byl po pondělním vítězství nadmíru spokojen, ale ví, že Chelsea musí pokračovat v dobrých výsledcích, aby si udržela šance na titul.


Chelsea potvrdila během pondělního večera dobrou formu a vyšlápla si na lídra Premier League Manchester City, který tak opustil Stamford Bridge bez bodu. Chelsea sice již od 2. minuty utkání prohrávala 1:0, ale díky brance Meirelese dokázala vyrovnat a osm minut před konce ji všechny tři body vystřelil střídající Frank Lampard.

Prohrávat 1:0 takhle brzy nám zápas velmi ztížilo, protože to Manchester ještě více motivovalo a dodalo sebedůvěry,“ začal André Villas-Boas. „Vyrovnáním na 1:1 jsme opět ukázali sílu a odolnost našeho charakteru. Ve druhém poločase se oba týmy snažily donutit soupeře k chybě, který by zvrátila vývoj utkání a nám se to povedlo. Zvýšila se nám motivace, tlačili jsme do jejich zataženého bloku, vytvářeli si příležitosti a vyplatilo se. Potřebovali jsme překonat sérii špatných výsledků a zrovna proti tak extrémně nebezpečnému soupeři. Hráči si za to zaslouží uznání,“ pokračoval.

Oba góly Chelsea zařídil Daniel Sturridge, který přihrál na vyrovnávající trefu Raula Meirelese, pro něhož to byla první trefa za Blues v Premier League a také zařídil penaltu, po níž vstřelil vítězný gól utkání Lampard. Pro Lamparda to byl velký moment, protože svou poslední penaltu proti Newcastlu neproměnil.

Pro zahrávání penalt byli před zápasem určeni Didier Drogba a Juan Mata,“ prozradil Villas-Boas. „Ale Lamps byl odjakživa jejich exekutorem, domluvil se s Matou a věřil si, že ji může proměnit. Mata mu dal šanci a my jsme rádi, že dokázal dostat míč za záda brankáře,“ neskrýval radost manažer Chelsea.

Manažer Man City Roberto Mancini nebyl potěšen, že jeho týmu byla po souboji Davida Silvy s Josém Bosingwou a následném pádu španělského reprezentanta upřena možnost zahrávat pokutový kop. „Možná tam byl kontakt, ale také proti nám již několikrát byly učiněny rozhodnutí, se kterými nesouhlasíme. Ale naše penalta byla oprávněná,“ řek možná trochu diplomaticky Villas-Boas, který je spokojený s tím, jak jeho svěřenci brání.

„Našli jsme zónu ve středně vysunutém bloku, ve které se hráči cítí dobře. Adaptovali jsme se na systém, ve kterém je menší vzdálenost mezi našimi jednotlivými obrannými liniemi a skvěle jej praktikujeme,“ řekl André.

Byl to dobrý týden a sedm bodů za vedoucím týmem tabulky v této lize, ve které se o titul pere mnoho týmů, nic neznamená. Man City hraje za pár týdnů s Arsenalem, my budeme čelit Tottenhamu a abychom zůstali v boji o titul, musíme zůstat konkurenceschopní po celý prosinec. Snížit ztrátu na sedm bodů je fajn, ale musíme pokračovat v dobrých výsledcích,“ pokračoval.

V novinách se nedávno objevilo, že Villas-Boas nabádá své hráče, aby po vstřelení gólu běželi k lavičce a do oslavy zapojili jeho i ostatní hráče z lavičky, ale v zápase se Citizens jsme nic takového neviděli. „Nikdy jsem hráče nepožádal, aby góly slavili se mnou,“ vyvrátil tuto spekulaci rázně Villas-Boas.

Gólové oslavy jsou pro hráče. Řekl jsem The Sun, že by měli od svého informátora vymáhat peníze zpět, protože tyto informace jsou nepravdivé. Jediné, co jsem řekl hráčům, bylo, že když vstřelí gól, lavička prožívá stejné emoce jako oni. Není fér, že byl tento fakt přetvořen do podoby, jaká vyšla v novinách,“ zakončil André Villas-Boas.


19:20:42 - 13.12.11 - Zzepa - Mužstvo - 2371x