To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Villas-Boas po postupu do osmifinále LM

Byli jsme na pokraji vyřazení a postupujeme do osmifinále z prvního místa. I takový dokáže být fotbal. Díky včerejšímu výkonu budeme při pátečním losu osmifinálových dvojic v prvním koši. André Villas-Boas na pozápasové tiskovce mluvil především o technické části včerejšího výkonu.

Pozápasovou tiskovou konferenci začal André Villas-Boas slovy o pozměněné taktice speciálně pro zápas s Valencií. Mohli jsme vidět hlubší obrannou linii, přičemž tým ve velké míře spoléhal na protiútoky, čehož se nám v dřívějších zápasech sezony moc nenaskýtalo. Určitě tedy ne v takové míře.

Portugalský manažer také pochválil po zápase projev toho, co nazval „lidskými hodnotami“. „Dokončení skupiny na první příče je fantastický počin, na který by si nikdo nevsadil,“ řekl Villas-Boas. Kombinace výhry Chelsea 3:0 nad Valencií s remízou Bayeru Leverkusen 1:1 v Genku znamenala odsun německého celku až na druhou pozici a Valencie do Evropské ligy.

„Postup byl velmi potěšující pro tým, který byl včera vynikající. Bylo to vítězství nesoucí se v duchu solidarity, odpovědnosti, síly charakteru, týmového duchu, schopnosti přijmout kritiku a odolnosti. Pro hráče Chelsea to byla velká výhra.“

„Hráči si zaslouží respekt, kterého se jim nedostávalo. Neustále jsme byli honění určitým typem lidí a tlaku. Dnes jsme pravděpodobně dali každému z těchto lidí pořádnou facku.“

„Chelsea je stále pod drobnohledem. Přetrvává agresivita směřovaná na tým. Stali jsme se terčem kritiků a musíme to akceptovat, ale zítra budou mít zprávy o brilantním vítězství Chelsea a postupu z prvního místa.“

Villas-Boas také vysvětlil, že nemůže hodnotit zápas jako jeden z nejlepších z hlediska toho, co chce v Chelsea praktikovat, ale uznává, že zde byly jisté známky síly v oblastech, které vyžaduje k dosažení svých cílů. Potvrdil tak myšlenku praktikování útočného fotbalu. Právě to, na čem chce stavět, přirovnal k utkání s Newcastlem.

„Před několika dny jsme se o to snažili v Newcastlu. Drželi jsme defenzivní blok zataženější. Zvolili jsme střední až zatažený kompaktní blok, ve kterém jsme měli pokryty i křídelní oblasti. Fungovalo to vcelku dobře,“ vysvětlil.

„Přenechali jsme Valencii iniciativu a jejich držení míče bylo obrovské. Nikdo by nás za takové držení míče před zápasem nepochválil, ale tento sport rozhodují výsledky. Dnes jsme získali výborný výsledek a i přesto, že iniciativa byla na straně Valencie, nemohli najít správný prostor. Nechali nás volně pobíhat kolem nechráněné propasti a my tyto prostory využili.“

Včerejší utkání se portugalský manažer snažil porovnat s tím, které jsme odehráli na Mestalle (1:1). „Ve Valencii to bylo jiné, hráli jsme velmi vysoko. Jejich brankář byl tehdy klíčovým faktorem výsledku nehledě na náš herní styl. Nyní naše řady pracovaly uceleně a více méně defenzivně, ale neznamená to, že bychom se toho chtěli držet i v budoucnu,“ odmítá Villas-Boas defenzivní pojetí hry.

„Naší filosofií je cesta lidských hodnot, na které nemůžeme zapomenout. Dnes jsme ukázali, že jich máme velké množství. Jednalo se o jinou strategii, ale stejnou filosofii, blízkou lidským hodnotám.“

Včerejší večer byl kontrastem pro dva zkušené hráče Blues. Zatímco Didier Drogba vstřelil dva góly a dokázal, že má Chelsea stále ještě co dát, Frank Lampard musel vlivem posledních slabých výkonů přikývnout místem na lavičce náhradníků, když záložní trojici tvořili Romeu, Meireles a Ramires.

„Didier v posledních zápasech našel gólovou chuť, což je to, co útočníkům vždy pomůže,“ řekl Villas-Boas na adresu zabijáka z Pobřeží Slonoviny, kterého dělí pouhý jeden gól od dosažení mety 150 gólů za Chelsea. „Didier získal zpět ztracenou sebedůvěru, když dokázal dvakrát skórovat,“ dodal.

„Frank podává fantastické výkony, ale naše volba padla díky technickým schopnostem dobře držet míč na tři jiné záložníky. Tito hráči umí dobře držet míč a hrát odzadu. Nechci tím říct, že Frank by tohle nezvládal, ale volba zkrátka padla na jiné hráče.“

„Frank je i nadále jedním z hlavních kandidátů na základní sestavu na jeho pozici. Je jedním z největších hráčů světa a v pondělí má opět šanci dostat se do skupiny 11 začínajících hráčů,“ dodal na adresu vicekapitána Blues.


17:17:09 - 07.12.11 - Petric32 - Mužstvo - 3233x