Hodnocení hráčů

Chelsea v dnešním zápase 14. kola anglické Premier League ukázala, že Newcastle na vlastním stadioně není neporazitelný, když dokázala zvítězit 3:0. Přinášíme Vám hodnocení hráčů z pohledu redaktora a pro srovnání hodnocení podle Goal.com.
Petr Čech - 7 (6,5 podle Goal.com) -  Jednou svým skvělým reflexem podržel Chelsea, ale jednou také svým ne příliš dobrým výběhem pěkně zavařil, když zachranovat musel až Terry. Co se týče výkopů, tak většina z nich byly přesné.

Branislav Ivanović - 7,5 (6,5)- Brano hrál dnes na pravé obraně opět skvěle, strašně těžko se přes něj procházelo, směrem dopředu také šel vidět. Sice za zápas měl jednu nebo dvě nepřesné přihrávky, ale svými obrannými schopnostmi to napravil.

David Luiz - 6,5 (4) - David byl dneska nejhorším obráncem Chelsea, zřejmě ho poznamenal zákrok ze 4. minuty, za který viděl jen žlutou kartu, mohl být rád, že neodešel již ve 4. minutě do sprch. V zápase pak pár chyb udělal, ale také párkrát skvěle zakročil. Luiz měl i pokusy o pěkné výběhy, ty ale ztroskotaly na obraně domácích.

John Terry - 7,5 (7) - John po delší době předvedl výkon hodný kapitána Blues. Nejenže dneska skvěle bránil a v potřebných chvílích zaskočil za Luize, ale i zaskočil za chybujícího Čecha a na brankové čáře zabránil brance. O jeho přesných dlouhých křižných pasech, kterým skvěle přenášel hru, nemusím mluvit.

Ashley Cole - 7 (7) - Sympatický výkon od Ashleyho, který za celý zápas udělal tolik sprintů po levé lajně, že musí znát každý milimetr levé lajny. Zdá se, že s Matou si skvěle rozumí. V problémových situacích nezpanikařil a odehrál míč vklidu po zemi. Jen bych mu vyčetl, že Obertan si ho někdy až moc snadno obešel.

Oriol Romeu - 7,5 (7) - Krása sledovat tohoto mladého defenzivního záložníka, který má  sebevědomí na úrovni Franka Lamparda. Dovolit si kličku mezi dva hráče není problém, jeho bránící schopnosti byly dnes opravdu znát, zastavil hodně útoků již před vápnem. Míče rozdává až na výjimku vždy přesně do nohy.

Ramires - 8 (6,5) - Ramires dnes ze záložní řady lehce vynikal. Krásnými pasy vysílal Sturridge. Sám měl jednu obrovskou šanci, jenže nedokázal proměnit. A dnes hrál Ramires skvěle do obrany, asi třikrát skvěle zakročil již před vápnem a stejně jako Romeu tak zabránil šancím domácích.

Frank Lampard - 7 (5,5)- Frankie asi z důvodu odpočinku byl vystřídán již v 60. minutě, do té doby odváděl ale dobrou práci. Sníženou známku má hlavně za neproměněnou penaltu, i když nebyla kopnutá špatně. Pro míče si nabíhal, jak je tomu u něj zvykem a při napadání byl opět v popředí a řídil celou zónu.

Daniel Sturridge - 8 (8,5) - Danny byl hráč, který dnes šel vidět. Jako gepard se pohyboval po hřišti, obzvláště do útoku, jenže nedokázal proměnit čtyři obrovské šance a rozhodnout tak zápas dříve. Zařídil v prvním poločase i penaltu, kterou Lamps neproměnil.

Didier Drogba - 6,5 (7) - Didier i přes to, že dal gól, tak spolu s Luizem byl nejslabším článkem na hřišti. Až na ten skvělý okamžik z 38. minuty nic nepředvedl, spíše naopak, většina přihrávek skončila na kopačkách soupeře, uvolnit se jeden na jednoho nedokázal. Ale jeho gol na 1:0 byl krásný, o tom žádná...

Juan Mata - 8,5 (8) - Muž zápasu. Směrem dopředu skvělý, stejně tak dozadu. Juan hrál s neskutečným přehledem, na Drogbovu branku přihrál, poslal další skvělé přihrávky svým spoluhráčům, jenže ti šance neproměnili. Snížené body má za chvilkové zaspání, kdy zbytečně dlouho držel míč na kopačce a přišel o něj, to bylo ale jen ve třech případech.

Raúl Meireles - 7 (6,5) - Když došel na hřiště, tak to nebylo ono, nedařili se mu přihrávky, nic, poté se ale oklepal a dalo by se říct že i asistoval u třetí branky, když skvěle stopl výkop Čecha.

Salomon Kalou - 7,5 (7) - Salomon za těch 20 minut předvedl poměrně slušný výkon, nic moc  ani nepokazil. Navíc byl to on, který dokázal podruhé prostřelit domácícho golmana, který odchytal skvělé utkání.

Fernando Torres - 7 (6,5) - Na hřišti byl jen 15 minut, ale přesto se do pár šancí dokázal dostat. Kdyby byl více dravější, mohl i on skórovat. Nahrál na gol Kalouovi, dnes se i nabízel a vracel do zadu.

Co si myslíte Vy? Kdo je blíže pravdě? Redaktor nebo Goal.com? Nebo má z části pravdu redaktor, z části Goal.com? Napište i Vy vlastní hodnocení do komentářů.

16:01:11 - 03.12.11 - EQUULUS - Hodnocení - 4530x