To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

EURO 2012: Los turnaje

V Kyjevu dnes bylo rozhodnuto o tom, jak bude vypadat skupinové složení pro EURO konající se příští rok v Polsku a na Ukrajině. Někteří hráči The Blues se mohou těšit z příznivého losu, na jiné naopak zbyla skupina smrti.

Jsme fandové Chelsea, proto začněme Angličany. Ti se ve skupině D v čele s Johnem Terrym, Ashley Colem, Frankem Lampardem a možná i Danielem Sturridgem utkají s Florentem Maloudou a jeho Francií. Dopňovat je budou hostující Ukrajina a seveřané ze Švédska.

Pro Petra Čecha a Českou republiku byl los v rámci možností velmi přívětivý. Kromě hostujícího Polska se ve skupině A nachází ještě reprezentační výběry Ruska a Řecka. K vidění tak bude odveta semifinále EURA 2004, kde Řekové Čechy v prodloužení vyřadili.

Portugalsko a Raúl Meireles si naopak od Petra Čecha příliš vyskakovat nemohou. Potkala je skupina smrti. Spolu s nimi tvoří skupinu B Nizozemsko (kde bude svou šanci s vírou vyhlížet Jeffrey Bruma, momentálně hrající v Hamburku), Německo a Dánsko, které překvapivě vyhrálo kvalifikační skupinu, kde hrálo právě Portugalsko.

Na závěr nám zbyla skupina C, kde se vyskytují obhájci evropského zlata z roku 2008 a také úřadující mistři světa ze Španělska. Fernando Torres a Juan Mata budou bojovat o třetí velkou mezinárodní trofej v řadě. V cestě jim hned z kraje šampionátu budou stát Italové, Irové a Chorvati, tedy hned dva týmy, které se na závěrečný turnaj dostaly z baráže.

ROZVRŽENÍ SKUPIN PRO EURO 2012:

skupina A: Polsko, Řecko, Rusko, Česko
skupina B: Nizozemsko, Německo, Dánsko, Portugalsko
skupina C: Španělsko, Itálie, Irsko, Chorvatsko
skupina D: Ukrajina, Švédsko, Francie, Anglie


22:36:47 - 02.12.11 - Petric32 - Reprezentace - 1843x