Hráči v reprezencích

Raul Meireles s Petrem Čechem si nyní mohou začít objednávat letenky na Euro, díky výhrám v odvetných duelech baráže.

Raul Meireles nastoupil v základní sestavě Portugalska a na hřišti strávil 63 minut. Meireles pomohl svému týmu k výhře 6:2 proti Bosně a Hercegovině, i když ve své velké gólové příležitosti neuspěl.

Českou republiku definitivně poslal na Euro gól Petra Jiráčka pár minut před koncem utkání a Češi porazili Černohorce celkovým skóre 3:0, což znamená, že Petr Čech v bráně udržel v obou zápasech čisté konto. Petr Čech předvedl několik důležitých zákroků proti Mirku Vucinicovi a také dokázal lehce tečovat na břevno střelu Dejana Damjanovice a velkým dílem tak pomohl k úspěchu České republiky.

Oba hráči se tak mohou v závěrečném turnaji potkat se svými spoluhráči ze Španělska, Anglie a Francie. Týmy, které na Euro postoupily z prvního místa kvalifikační skupiny, sehrály během reprezentační přestávky přátelská utkání.

Daniel Sturridge debutoval v národním týmu Anglie, když na hřiště přišel jako střídající hráč na závěrečných 32 minut. John Terry nastoupil v základní sestavě s kapitánskou páskou na paži a Anglie porazila Švédsko 1:0 díky hlavičce Garetha Barryho. Frank Lampard a Ashley Cole zůstali jen na lavičce a do utkání vůbec nezasáhli.

Španělé jen remizovali s Kostarikou 2:2, v základní sestavě se z dua Mata-Torres objevil jen první jmenovaný. Mata ale odehrál pouze první poločas, do dění druhého poločasu již nezasáhl. Fernando Torres přišel na hřiště až 18 minut před koncem zápasu.

V utkání France s Belgií, které skončilio 0:0, měla Chelsea dva zástupce, jednoho na každé straně. Na straně Franci jím byl Florent Malouda, který na hřiště přišel jako střídající hráč a na straně Belgie jím byl Thibaut Courtois, který zažil úspěšný debut v národním týmu, když udržel čisté konto. Nutno ale říct, že Francouzi mu situaci velmi ulehčili, protože musel čelit velmi malému počtu střel.

10:48:21 - 17.11.11 - Zzepa - Reprezentace - 3926x