Preview: Chelsea FC vs Arsenal FC

Šlágrem 10. kola anglické Premier League bude bezpochybně londýnské derby mezi jihozápadním klubem Chelsea FC, která hostí severní Londýňany Arsenal FC. Jak dopadne tento souboj, na to si budete muset počkat na sobotní brzké po poledni, zápas začíná ve 13:45 SEČ a Digisport jej bude vysílat živě.

Chelsea FC
V posledním ligovém zápase Chelsea překvapivě prohrála městské derby proti Queen's Park Rangers, když jedinou branku v 10. minutě zápasu vstřelil Helguson z penalty, po údajném faulu Luize. Chelsea zápas musela dohrávat zápas v devíti mužích, když v 33. minutě dostal červenou kartu Bosingwa a v 41. minutě musel i Drogba předčasně odejít do sprch. Ale i přesto byla Chelsea lepším týmem a nechybělo moc od zisku aspoň jednoho bodu. Poslední zápas Blues ale byl ve středu proti Evertonu. Bylo to utkání Carling Cupu, ve kterém nastoupili z většiny hráči, kteří nehrávají v základu. Chelsea se na vítězství poměrně nadřela a vyhrála až po prodloužení díky brance Sturridge.

Arsenal FC
To Arsenal měl sice pomalejší začátek, ale v poslední době se rozjel. V posledních čtyřech utkáních, ve kterých je zahrnuta ligová výhra 2:1 nad Sunderlandem, výhra v Lize Mistrů 0:1 na hřišti Olympique Marseille, domácí ligová výhra 3:1 nad Stoke City a domácí výhra 2:1 v Carling Cupu proti Boltonu, neztratil ani jeden bod a vyšoupnul se tak na 7. příčku. Na Chelsea Gunners ztrácí 6 bodů.

Chelsea FC
Na straně domácích bude Andrému Villas-Boasovi chybět dlouhodobě zraněný Michael Essien, který si na tréninku natrhl přední křížový vaz v koleni a tento kalendářní rok ho na hřišti jistě neuvidíme. Do brány se také nepostaví Hilário, který má potíže se zády a bokem. A na lavičku ani neusednou Ross Turnbull a Didier Drogba, kdežto Fernando Torres, Ashley Cole a José Bosingwa po suspedování budou moci nastoupit. Vrátit by se na hřiště měl i Ramires, který v posledních třech zápasech nehrál kvůli menšímu zranění kolene.

Arsenal FC
Arsenalu by se mohl vrátit zraněný Thomas Vermaelen, který si ve středu v Carling Cupu proti Boltonu  lehce poranil lýtko. Potéže s kolenem hlásí Carl Jenkinson, a proto by místo něj na lavičku mohl usednout Park Chu, který se proti Boltonu ukázal v dobrém světle. Kieran Gibbs má žaludeční svalové problémy, Bacary Sagna má zlomenou nohu a Jack Wilshere má dlouhodobě zraněný kotník. Yossi Benayoun, který je v Arsenalu na hostování, bude připraven do zápasu naskočit.

Tyto dva týmy se v anglické Premier League navzájem střetnuly 38krát. Chelsea 11krát vyhrála, 11 zápasů skončil dělbou bodů a 16krát vyšel z tohoto duelu lépe Arsenal.
Za Chelsea nebude moct nastoupit suspendovaný Didier Drogba, který vždy aspoň jednou skóroval v třech posledních zápasech proti Gunners, které Chelsea vyhrála.
Oba týmy tuto sezónu dohromady dostaly 8 červených karet. Vede londýnský celek z jihu, který jich obdržel pět, kdežto severní tým „jen“ 3.
Chelsea v posledních sedmi sezónách skončila vždy v konečném zhodnocení Premier League nad Arsenalem.
Pokud do zápasu nastoupí Ashely Cole, tak předčí celkový počet startů za Arsenal.V drese Arsenalu odehrál 156 zápasů, kdežto v drese Blues odehrál již 156 ligových zápasů.
Pokud Chelsea zítra vstřelí branku, pak to bude šesttisící branka v celé historii londýnské Chelsea. Doposud tak nastřílela 5999 branek. Kdo dá ten 6000. gól?

Chelsea FC (4-3-3):
Čech - Bosingwa, Luiz, Terry (c), Cole - Ramires, Meireles, Lampard - Sturridge, Torres, Mata
Lavička náhradníků: Taylor, Ivanović, Romeu, Mikel, Malouda, Anelka, Kalou
Trenér: André Villas-Boas

Arsenal FC (4-3-3):
Szczesny - Kosćielny, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Arteta Song, Ramsey - Walcott, van Persie (c), Gervinho
Trenér: Arséne Wenger

Výkop: 29.10.2011, 13:45 SEČ
Stadion: Stamford Bridge(42 449 diváků)
Město: Londýn
Rozhodčí: A.Marriner - S.Ledger, A.Watts - H.Webb
Live: Digisport (TV), atdhenet.tv, fromsportcom.com, myp2ponline.com, naše stránka

Tip: 3:1
Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Fernando Torres
Šance Chelsea (v %): 51 výhra - 32 remíza - 17 prohra

Jaký je Váš tip na výsledek městského derby mezi Chelsea a Arsenalem? Kdo dá 6000. gól Chelsea? Vyjádřete své názory v komentářích!

21:08:36 - 28.10.11 - EQUULUS - Mužstvo - 3964x