To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Malouda: Můžete od nás očekávat velké věci

Kapitán Blues pro zápas s Evertonem Florent Malouda věří, že jsme ukázali své ambice pro tuto sezonu a podtrhli je dobrým kolektivním výkonem.

Jelikož hned několik hráčů chybělo, svěřil André Villas-Boas kapitánskou pásku Florentu Maloudovi. Odvděčil se mu náramně, byl totiž 4 minuty před koncem prodloužení u vítězné branky, díky které se Chelsea může těšit na dalšího soupeře v Carling Cupu; Everton v soutěži končí.

„Míč jsme si posílali rychle kolem vápna a já tam najednou uviděl mezeru a řekl si, využiju své šance. Gólman to lapil, ale jako správný útočník tam číhal Danel Sturridge, který rozhodl. Postupujeme dále, a proto jsme velmi šťastní,“ řekl Malouda o rozhodujícím okamžiku středečního zápasu.

„Je to skvělý pocit, když do toho dáte všechno a hrajete pro své spoluhráče. Z lavičky naskočil Petr Čech a lapil penaltu. Sturridge přišel a vstřelil gól. Týmový duch je velmi dobrý a tým se může pyšnit velkou silou. To vše ukazuje naše ambice,“ shrnul 31letý Francouz.

„Opět jsme hráli v deseti mužích, ale týmový duch a vůle po vítězství nám zápas pomohly vyhrát. Hrát v deseti je obtížné, ale tak jako tak se vždy snažíme zvítězit. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a vytvořili si dostatek příležitostí.“

Carling Cup je jedinou domácí soutěží, která Maloudovi ve výstavní skříni chybí a věří, že pokud by se týmu v prostředku sezony podařilo tuto trofej získat, zocelilo by to tým do další fáze Premier League a tým by měl větší šanci na zisk i této trofeje.

„Samozřejmě, že Carling Cup chceme vyhrát. Máme pocit, že když tuto soutěž v únoru vyhrajeme, bude to pro nás začátek velkého finiše celé sezony.“

„Naší prioritou je ovšem liga. Musíte dobře začít a hrát tak až do konce. Přicházíme teď do období, kdy hrajeme hodně zápasů a každý bod je nadmíru důležitý. Musíme zůstat klidní a hlavně o víkendu porazit Arsenal,“ uvědomuje si Malouda. „Pokud vyhrajeme, myslím, že po zbytek sezony od nás můžete očekávat velké věci,“ ukončil Malouda rozhovor s příslibem fanouškům.


15:21:56 - 28.10.11 - Petric32 - Mužstvo - 3533x