To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Radost Florenta Maloudy

Florent Malouda označil zpečetěný postup na EURO 2012 jako velkou úlevu. V posledním utkání stačil Francouzům k jistotě postupu bod, a ten také proti Bosně a Hercegovině získali.

Francouzské křídlo muselo nejprve sledovat, jak Edin Džeko poslal Bosňany ještě v první půli do vedení, avšak před koncem utkání srovnal z penalty Samir Nasri a “mise Polsko-Ukrajina“ tak byla splněna.

„Po včerejším zápase cítím pouze pocit úlevy. Utkání mělo zajímavý scénář. Hráli jsme doma a potřebovali získat jeden bod. Přesto jsme však prvně prohrávali, takže všichni cítíme pouze velkou úlevu, že nemusíme do baráže,“ řekl dnes Malouda v Cobhamu.

„Posledně jsme do baráže museli, hráli jsme proti Irsku a utkání doprovázela kontroverze, takže proto je to takto lepší. Mám velkou radost, že jsme se na turnaj kvalifikovali touto cestou a s tak mladým mužstvem,“ neskrýval své nadšení třicátník ve službách londýnské Chelsea.

Malouda věří, že po kolapsu na loňském světovém šampionátu si Les Bleus své příznivce tímto postupem alespoň trochu udobřili, ale zároveň doufá, že zlepšení vzájemného vztahu dosáhne ještě další úrovně.

„Po kvalifikování se na EURO byla na stadionu dobrá atmosféra. Ještě na hřišti jsme trochu slavili a podíleli se o své pocity s publikem. Po světovém šampionátu jsme se nacházeli ve špatné situaci, a tak jsme museli dát věci do pořádku. Nyní jsme šťastní,“ přiznal.

„Nyní jsme konečně tady a můžeme se už jen soustředit na následný los celé soutěže. V listopadu nás čekají místo baráže přátelské zápasy, takže jsme naprosto spokojení.“

„Hraní za Francii je jako když hrajete za Anglii. Lidé toho vždy hodně očekávají a nyní jsou šťastní, protože jsme se kvalifikovali, ale stále na turnaj musíme jet a hrát tak, abychom ho byli schopni vyhrát.“

„Když se podíváte na jednotlivce v našem týmu, zjistíte, že všichni hrají za velké kluby, kde chtějí vyhrávat trofeje, takže je nasnadě, že to samé chtějí dokázat i s národním týmem,“ zakončil Malouda.


22:06:40 - 12.10.11 - Petric32 - Mužstvo - 2942x