To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Stále jsme v čele

Pro André Villas-Boase není výsledek prvního venkovního zápasu Ligy mistrů zklamáním, přestože Chelsea přišla o vedení až v závěru utkání po zkratu Kaloua.


Chelsea přijela do Valencie s cílem vyhrát, ale první poločas toho k vidění moc nenabídl. Ve druhém poločase se hra obou mužstev zlepšila a Chelsea mohla jít několikrát do vedení, ale hráče Blues několikrát skvěle vychytal brankář domácích Diego Alves. Jediný, kdo Alvese překonal, byl Frank Lampard po přihrávce Maloudy. Petr Čech si vedl také dobře a několikrát své spoluhráče podržel bravurními zákroky. O čisté konto přišel, jako již letos několikrát, až závěru utkání z penalty.

Villas-Boas na tiskové konferenci musel odpovídat na nespočet otázek týkajících se Franka Lamparda. Manažer Blues je spokojený, že se trefilo právě číslo 8 a dodal, že Lamaprd odehrál dobré utkání. „Byl to skvělý herní projev top hráče a jednoho z nejlepších hráčů naší sestavy. Lampard pracoval pro tým a tým pracoval pro něj. Gól, který Frank vstřelil, pro něj přišel v pravý čas, v celé jeho kariéře byl skvělým střelcem,“ prohlásil Villas-Boas, který mohl ve středu sledovat, jak jeden z lídrů týmu vstřelil svůj 20. gól v Lize mistrů.

Do druhého poločasu jsme šli silnější a měli jsme několik dobrých příležitostí ke vstřelení gólu, ještě před tím, než skóroval Frank, ale před koncem si Valencie zajistila bod, po kterém tolik prahla,“ pokračoval.

Ve druhém poločase jsme provedli pár změn, abychom trochu snížili počet centrů, které přicházely z pravé strany naší poloviny. Výkon hráčů byl solidní a získali jsme na cizím stadionu bod. Pokud by vám někdo nabídl bod před zápasem, brali byste jej všemi deseti, ale takto to ve vás zanechá špatný pocit, protože jste byli velmi blízko vítězství.  Ale remíza je dobrá pro naše postavení ve skupině. Stále jsme v čele a pokud budeme stoprocentní v následujících dvou utkáních proti Genku, téměř jistě nám již postup neunikne,“ řekl Villas-Boas, který se podle všeho na Kaloua, který zavinil penaltu krátce po svém příchodu na hřiště, nezlobí.

André si bránil své rozhodnutí stáhnout ze hry střelce branky Lamparda a poslat na trávník Kaloua, který se dlouho nemůže dostat do formy. „Bylo to správné rozhodnutí, protože Valencie útočila po své levé straně a Bosingwa čelil mnoho soubojům jeden na jednoho. Kalou mohl využít své rychlosti a s míčem utéct. A byl to právě Kalou, který v závěru utkání vyslal Anelku samotného na brankáře,“ řekl Villas-Boas o jednom z mála světlých momentů útočníka z Pobřeží slonoviny.

Někdy jednoduše máte více štěstí a jste více efektivní, ale důležité je, že si vytváříme dobré šance. V zápase s Manchesterem United to bylo podobné, ale nemůžete tvrdit, že nejsme efektivní, protože proti Swansea jsme dali čtyři góly a to jsme hráli více než polovinu utkání v deseti,“ zakončil portugalský manažer Chelsea.


18:24:34 - 29.09.11 - Zzepa - Mužstvo - 3297x