To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Hráči podali nadlidský výkon

André Villas-Boas po zápase s Fulhamem, který se rozhodně nevyvíjel podle plánu, mluvil jako manažer, který právě zjistil mnoho skvělých věcí o svých svěřencích. Vyzdvihl výkon každého z nich, když prohlásil, že se jednalo o výkon z jiné planety.


Zranění, červená karta, penalta, prodloužení. Tomu všemu museli hráči, kteří v sezóně ještě neodehráli ani 90 minut, ve středečním zápase Carling Cupu proti Fulhamu čelit. Didier Drogba je již plně fit a do zápasu se měl zapojit jako střídající hráč, kvůli třem vynuceným střídáním musel zůstat na lavičce.

Během těch 72 minut hráči podali nadlidský výkon,“ vyjádřil se Villas-Boas k části utkání, kdy již Chelsea dohrávala v deseti po vyloučení Alexe na začátku druhého poločasu. „Tím, že Fulham hrál dobrý fotbal, to bylo ještě těžší. Když jsme hráli v deseti, nenakopávali jen míče dopředu, což by nám hrálo do karet. Hráli po zemi, kolem nás všemi možnými způsoby po 70 minut. Udržet čisté konto a navíc si vytvořit tolik příležitostí, to je jako z jiné planety. Jsem velmi spokojen s oddaností, výkonem a koncentrací hráčů.“ pokračoval.

Hlavním záměrem pro tento zápas bylo dát příležitost mladým hráčům. Velké pochvaly od manažera Blues se ale dočkali také o poznání zkušenější hráči. „Paulo Ferreira odehrál skvělé utkání, David Luiz odehrál skvělé utkání, Florent Malouda podal skvělý výkon po celých 120 minut, stejně jako Frank Lampard poté, co přišel na hřiště,“ řekl Villlas-Boas o matadorech v sestavě Chelsea.

Oriol Romeu také odehrál skvělé utkání. Jeho schopnost zpracovat míč je skvělá. Navíc to s míčem u nohy umí. Navíc, když přijme přihrávku od brankáře a je pod tlakem, zachová chladnou hlavu. Jednou jej sice velmi nebezpečně ztratil, ale to je risk, který musíte podstoupit, když rozehráváte ze zadu. To jen dokazuje, jak je škola, kterou prošel, skvělá, že mu dovolí hrát v Premier League,“ řekl na stranu debutanta v základní sestavě manažer Blues.

Pro Joshe McEachrana je škoda, že musel tak brzy střídat, protože hrál velmi dobře,myslí si Villas‑Boas. Josh musel opustit hřiště z toho důvodu, že Alex dostal červenou kartu a na jeho místo musel přijít John Terry. Kvůli zranění také utkání nedohráli Daniel Sturridge a Petr Čech a kvůli tomu do utkání nemohl zasáhnout již zdravý Didier Drogba, který měl nejspíše nahradit Romela Lukaku, pokud by šlo vše podle plánu.

Petr se podrobil vyšetření a bude v pořádku. Měl jen trochu závratě a proto jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat. Do příštího zápasu bude moci nastoupit,“ ujistil fanoušky Villas-Boas. „Danielu někdo spadl na nohy a on ucítil velkou bolest v koleni. Vazy jsou ale v pořádku, takže by žádné problémy nastat neměly,“ řekl.

André si na vyloučení Alexe nestěžoval a uznal, že brazilský stoper zasáhl z větší části soupeře než míč. „Věděli jsme, že pokud zápas půjde do prodloužení, můžeme mít problémy, protože většina hráčů doposud neodehrála mnoho minut a nyní by měli odehrát minut 120, s čímž mají problémy všichni. Proto je tato výhra tak speciální, protože byli schopni se s takovou situací vypořádat a po celou dobu být disciplinovaní,“  prohlásil Villas-Boas.


18:28:41 - 22.09.11 - Zzepa - Mužstvo - 3509x