Report: Chelsea 0:0 Fulham, 4:3 na pen.

Chelsea po velkém boji s Fulhamem postupuje do dalšího kola Carling Cupu a to navzdory tomu, že Chelsea od 48. minuty hrála v deseti. Zápas došel až k penaltovému rozstřelu, který Chelsea vyhrála 4:3.
Sestavy:

Chelsea FC (4-3-3): Čech (c) (46. Turnbull) - Ferreira, Luiz, Alex, Bertrand - Romeu, McEachran (52. Terry), Malouda - Sturridge (44. Lampard), Lukaku, Kalou.

Fulham FC (4-4-2): Schwarzer (c) - Kelly, Senderos, Grygera, Baird - Briggs, Frei, Gecov, Kasami - Sa, Ruiz.

Průběh zápasu:

1.poločas
Dalo se očekávat, že za oba týmy nastoupí obměněné sestavy, a proto byl start pomalejší a hra byla místem nudná.

V 5. minutě se ke střele dostal Danny Sturridge, jenže střela skončila v boční síti.

Malouda našel centren Kaloua, ale jeho hlavička šla vedle. Tady měl Kalou přinejmenším hlavičkovat na bránu.

Ve 20. minutě mohli diváci na Stamford Bridge vidět první pěknou přímočarou akci Chelsea. Čech rychlým výhozem po rohovém kopu vysunul McEachrana, který krásným pasem našel Lukakua,  ten svým monstrózním tělem čistě zboural Briggse a z rohu velkého vápna nebezpečně vystřelil, ale s tím si Swarzer slušně poradil.

Následně se další střele dostal i Kalou, ale ta se nevešla mezi tři tyče, a tak se skóre neměnilo.

Do první vážnější šance se dostal i Fulham, když dostal Orlando Sa parádní pas od svého spoluhráče a mohl jít sám na bránu, jenže Čech skvěle vyběhl a pomohl mu i Alex, který skluzem posunul Čechovi míč, který nohou míč vyrazil a následně ukryl do náruče.

Největší příležitost v první poločase zaslouženě patřila Chelsea. Ve 40. minutě si parádně vyměnil míč McEachran s Maloudou, první jmenovaný prošel mezi dvěma hráči, vystřelil a jeho střela míříla přímo do brány. Jenže míč skluzem tečoval Sturridge, který naneštěstí stál v ofsajdové pozici, a tak gól nemohl být uznán. Sturridge si tímto skluzem přivodil zranění a musel být ještě před poločasem vstřídán. Na hřiště přišel Lampard, který se postavil vedle Oriola a Joshe a Malouda se posunul do útoku.

Bohužel to nebylo jediné vynucené střídání v prvním poločase. Čech skákal po centrovaném míči, jenže Sa ho kopl do hlavy, Čech zůstal ležet hlavou směrem k zemi a všem fanouškům jistě zatrnulo. Čech byl schopen pokračoval, ale do druhého poločasu raděj nastoupil Turnbull.

Známka, kterou si Chelsea za 1. poločas zaslouží: 6
Kdy 1 znamená skvělý výkon a 10 velmi špatný výkon, pozn. red.

2. poločas
Na začátku druhého poločasu měl po parádní přihrávce velkou šanci Kalou, jenže si nestopnul ideálně míč, a proto jeho střela měla takové parametry, s čímž si golman hostů poradil.

Ve 48. minutě měl ve vápně míč Frei. Alex se mu ho pokusil vypíchnout, jenže místo míče trefil nohu Freie a Foy ukázal na penaltový bod a kopala se penalta. Naštvaný a rozzuřený Alex navíc dostal červenou kartu a musel odejít předčasně do sprch. Míč si postavil Kasami, jenže svoji střelu poslal na břevno, a proto svítil na tabuli bezbrankový stav 0:0.

André na červenou kartu zareagoval třetí, čili poslední, změnou. Stáhl ze hřiště skvěle hrajícího Joshe McEachrana a poslal na hřiště Johna Terryho. V 50. minutě vypadala sestava Chelsea tedy následovně: 4-2-3 - Turnbull - Ferreira, Luiz, Terry, Bertrand  - Lampard (c), Romeu - Kalou, Lukaku, Malouda.

Bylo to pro Chelsea velmi náročné, protože Fulham proti deseti hráčům drželi míč na kopačkách a nechtěli Chelsea pustit k míči.

Ale přece jen, když se Chelsea k míči dostala, pak z toho vznikl závar, jako v případě Lukakua, který si na polovině vzal míč a nebál se, obešel 3 hráče a zbýval před ním už jen stoper, jenže ten na poslední chvíli skluzem vypíchnul Romelovi míč.

Následně v obraně chyboval Oriol Romeu, který přihrávku poslal přímo na nohu protihráče, ten nejspíš přihrávku nečekal a na velkém vápně zaváhal a Oriol tak napravil svoji hrubku.

V 70. minutě přišla i střela pro Chelsea, konkrétně pro Maloudu, jenže jeho střele scházela patřičná razance a to na rozchytaného Schwarzera neplatilo.

Následně zahrozil i Fulham. Centr z levé strany nechtěně hlavou tečoval Terry a míč mířil přímo do brány, jenže skvělým reflexním zákrokem zakročil Turnbull a poslal míč nad břevno na roh.

Poté se opět předvedl Turnbull, která nejdříve zneškodnil střídajícího Dembeleho, následně pak nedovolil skórovat Kasamimu.

Následný roh Turnbull trochu podběhl a dosáhl na míč jen jednou rukou, zkrotil ho k zemi, jenže neudržel ho v náručí, míč si vzal Baird, ale jeho střela levou minula bránu asi o metr.

Před koncem zápasu se objevila obrovská šance pro Maloudu, kterému dal míč Bertrand, který nastřádal poslední síly a obdivuhodně zasprintoval do vápna, který ze vzdálenosti asi 8metrů pálil pravačkou přímo na připraveného Schwarzera. Pokud by šel míč více k tyči, musel by se hostující brankář pořádně vyznamenat.

Zbývaly dvě minuty do konce řádné hrací doby, David Luiz si vzal míč, proběhl mezi třemi protihráči, vyslal takovou polo střelu, polo přihrávku, a to byla pro Schwarzera malina. Frustrovaný Luiz po náročném sprintu zatnul zuby a vrátil se zpět do obrany.

Známka, kterou si Chelsea za 2. poločas zaslouží: 5
Známka, kterou si Chelsea za celý zápas zaslouží: 5 (hlavně za skvěle uběhaný zápas mladíčků)

1. poločas prodloužení
Síly ubývaly, ale i tak se Chelsea dostala do dvou šancí. Lukaku si opět vzal míč a mezi několika soupeři proběhl, dostal se ke střele, která byla blokovaná, a proto zůstal Schwarzer klidný.

V 98. minutě si Frei zasloužil po faulu na Fereiru vůbec první žlutou kartu v zápase.

Ve 14. minutě nastavení přihrál Kalou Maloudovy, ten si míč dal na levou nohu, naznačil, že půjde doprave, jenže posunul si míč doleva, ale jeho prudká střela skončila na boční síti.

2. poločas prodloužení
V druhém poločase prodloužení si Chelsea chtěla vyprosit penaltu, když Senderos ze zadu skočil na nohy Lukakuovi  a ten spadl, jenže píšťalka rozhodčího zůstala němá. Následně švýcarský obránce se dostal k nadějné střele, jenže ta letěla těsně nad bránu.

Ve 112. minutě se pokusil se skórem něco udělat i Romeu, který si tak odbyl za Chelsea debut, jenže jeho střela nenašla cíl.

Zbývaly 3 minuty do konce prodloužení a už se schylovalo k penaltám, jenže to nebylo poslední slovo Fulhamu. Steve Sidwell pořádně zamrazil fanoušky Chelsea, když mu Kelly nacentroval míč a ten z voleje z velkého vápna pálil velmi nebezpečně, chyběli ale naštěstí pro Chelsea centimetry, a tak si trenéři obou týmů začali psát jména, kteří půjdou kopat pokutové kopy.

Ve 120. minutě si ještě Frank Lampard připsal na svůj účet žlutou kartu, když ze zadu fauloval jednoho z protivníků.

Pokutové kopy
Chelsea vyhrála los a začínala kopat. Jako první se k penaltě postavil známý penaltový mág Frank Lampard, ten se rozhodl pro střelu k právé tyči Schwarzerovi brány. Směr i razance byla dobrá, jenže Schwarzer tipnul stranu skvěle a první penaltu chytil. 0:0

K první penaltě pro hostující tým se postavil Zamora, který poslal Turnbulla na druhou stranu, než šel míč a s přehledem proměnil. 0:1

Druhou řadu pokutových kopů začal za Chelsea David Luiz, který svou penaltu s přehledem proměnil, když mířil přesně k pravé tyči brány. Golman šel na druhou stranu. 1:1

Jako další šel kopat Sidwell. Vybral si tu stejnou stranu jako Luiz a i když Turnbull vystihl stranu, tak neměl šanci tuto penaltu, která se odrazila od tyče, chytit. 1:2

Třetí řadu začal John Terry. Golman Schwarzer si pravděpodobně tipoval, že to půjde doprostřed, jenže Terry tvrdou střelou poslal míč kolem jeho levé ruky. 2:2

Dembelé si postavil míč, aby zvýšil skóre na 2:3, jenže kopl penaltu mizerně, mířil po zemi k levé tyči, jenže střela šla více doprostřed. Turnbull vystihl směr a penaltu chytil. Po třetí sérii to tak bylo 2:2.

Míč pro čtvrtou sérii si vzal Salomon Kalou a nedal golmanvi šanci. Zamířil přímo do levého horního růžku brány hostujícího golmana. 3:2

Čtvrtou sérii uzavřel Baird, který s přehledem při zemi k levé tyči proměnil. Sice Turnbull vystihl směr, ale byl u míče pozdě. 3:3

V páté sérii přibýval stress. Florent Malouda se postavil k míči a poslal míč podobně jako Kalou, jenže na opačnou stranu. 4:3

Jako poslední šel kopat Ruiz, který vypadal celkem v klidu. Pokud chtěl, aby se pokračovalo v pokutovcýh kopech musel proměnit. Rozběhnul se, vystřelil a míč se od břevna odrazil na brankovou čáru, znovu do břevna a ven. To znamenalo, že je konec a Chelsea vyhrála 4:3 po pokutových kopech.

Chelsea tak postoupila do 4. kola Carling Cupu. Soupeře se dozví v sobotu, kdy proběhne losování. Výsledky losů Vám přineseme jak na Facebooku živě, tak jako článek na webu.

Jak se Vám výkon omlaďeného týmu Chelsea líbil? Vyjádřete se v komentářích a prodiskutujte to s ostatními.

13:55:00 - 22.09.11 - Kopr - Mužstvo - 4508x