To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Villas-Boas: Sázka na mládí

Jak Chelsea v posledních letech měnila trenéry, měnil se také přístup k Carling Cupu. Pod jedním trenérem nastupovali hráči základní sestavy, pod druhým zase ti méně protěžovaní a mladíci. Druhou cestou by se chtěl vydat i André Villas-Boas.

Jak už sám Villas-Boas předznamenal, do dnešního zápasu s Fulhamem nastoupí hned několik mladých hráčů a hráčů širší sestavy. Chelsea chce tímto způsobem pokračovat v omlazování kádru a získávání důležitých zkušeností pro mladé hráče. Carling Cup tuto možnost většinou již dlouhodobě nabízí. Údajně je v tomto případě vedení jedno, do jaké fáze soutěže se zvolení hráči dostanou.

„Je to klubová filosofie a také příkaz majitele, který mi řekl, že jeho rozhodnutím je, aby Chelsea podporovala mladé hráče. To je také důvod, proč jsme zvolili tento přístup,“ řekl o zvolení své sestavy a o ponechání celé soutěže v rukou výše zmíněné skupiny hráčů.

„Nechápejte mě špatně, protože je zde i povinnost snažit se vyhrát každou trofej, o kterou hrajeme, ale máme v klubu mnoho talentů, kteří někde musejí nasbírat zkušenosti. Očekáváme vítězství v zápase i celé soutěži, protože se jedná o prestižní záležitost. Prestižní je zde každá trofej, a pokud bude někdo schopen vyhrát všechny čtyři, bude to velmi, velmi dobré.“

Villas-Boas také prozradil, že viděl vyhrát tuto trofej týmy, které se skládaly z obou skupin hráčů, tedy zkušených i mladých talentovaných. Celou situaci přirovnal k Arsenalu.

„Arsenal tímto způsobem postupuje již roky a můžete diskutovat o tom, zda je to prospěšné či nikoliv. Já myslím, že ano, o čemž svědčí i dosažení finále a následně semifinále. Myslím, že pro mladé hráče je důležité pocítit atmosféru této soutěže, aby mohli využít své nadání,“ řekl k tématu Villas-Boas.

Pro dnešní zápas se ze strany Chelsea ale počítá také s několika staršími hráči, mezi které by se měl řadit i Didier Drogba. Ten by měl hypoteticky zapadat do oné druhé skupiny hráčů, tedy do té, která sice tvrdě trénuje, avšak mnoho příležitostí nedostává. K tomu mu zcela jistě nepomohlo ani nedávné zranění. Právě tento zápas by pro něj měl být tím, který ho dostane zpět do zápasového zatížení a do formy.

„Didier se zrovna vrátil z otřesu mozku a bude pro něj důležité, aby měl svým výkonem na zápas značný dopad, a to ať už od začátku utkání nebo v jeho průběhu,“ neprozradil Portugalec na lavičce Chelsea, zda s Drogbou počítá už od úvodních minut nebo nikoliv.

„Rozhodnutí o základní sestavě již bylo učiněno, ale nechci s ním Martina Jola (trenéra Fulhamu, pozn. red.) seznámit.“

Na závěr řekl Villas-Boas několik slov o předpokládaném členu základní sestavy pro večerní utkání, Romelu Lukakovi. „Dostal několik minut na Old Trafford, naneštěstí mimo svou preferovanou pozici, protože na ní jsme v té chvíli problém neměli. Start proti Fulhamu pro něj bude přínosem.“


18:14:07 - 21.09.11 - Petric32 - Mužstvo - 2315x