Hodnocení hráčů - Manchester United

Chelsea v nedělním zápase na Old Trafford nedokázala proměnit tutovky, a proto odjíždí zpět do Londýna s prohrou 3:1. Přinášíme Vám hodnocení hráčů, jak to viděl redaktor.
Čech - 6,5 - Byl to pro něj velmi náročný zápas. V prním poločase na něj šli 3 střely, ze všech inkasoval, i když na ani jeden gol nemohl dosáhnout. Při rohových kopech, rozehrávkách a jiných situací zachoval chladnou hlavu a míč s přehledem ukryl do náruče. V druhém poločase měl i štěstí, břevno Naniho, neproměněná penalta, tyčka a poté ještě vykopnutí Cola z brankové čáry.

Bosingwa - 5 - Nevím, co se s José Bosingwou stalo, ale ukázal, že jeho forma spadla raketovou rychlostí. V sprnu nejlepší hráč, v září to není vůbec ono. Až na jednu výjimku jsem neviděl od něj pořádný centr, směrem do zadu to nebylo zlé, Younga z mnoha šancí vymazal, ale z jeho strany jsme mohli vidět poziční chyby.

Ivanović - 5 - S Branem se také něco děje. Stále častěji udělá nějakou minelu, ze které je pak šance. Chyběl mi tam výpad, kterým by překvapil, jako tomu bylo v případě Luize v úterním zápase Ligy Mistrů. V hlavičkových soubojích byl lepší než soupeři a z většiny vyšel jako vítěz, jenže když už měl protihráč míč na kopačce, tak pak ho buď nedokázal ubránit nebo fauloval.

Terry - 5 - John dnes nezvládal, u hodně soubojů byl pozděj a fauloval. Navíc třetí gól by si mohl vzít za vinu on, přece jen měl kopnout míč za brankovou čáru na rohový kop. Stejně jako u Ivanoviće mi chyběl výpad, na který jsme u něj často zvyklí.

Cole - 5 - Aby ostatní obránci nezáviděli, tak i čtvrtý obránce si zaslouží stejnou známku. Co mu dávám za dobré, tak je na konci zápasu zachráněný gól, jinak to byla dneska bída a utrpení. Při zápasech ho vídáme nespočetkrát na výletech, jenže dneska jsme  takových akcí viděli málo. Navíc Nani si s ním pohrával, jako s hračkou, a proto druhý gól má na svědomí právě Ashley. Dnes hodně fauloval, což u něj nebývá mnoho zvykem.

Ramires - 3,5 - Smolař zápasu. Za stavu 1:0 měl na kopačce jasnou vyrovnávající branku, kterou trestuhodně zahodil, což šlo poznat, že ho po zbytek zápasu poznamenalo. Nepřesné nahrávky na všechny druhy vzádleností, vůbec se nenabízel, jakoby se bál přijít si pro míč. Jediné, za co ho můžeme pochválit, tak je práce do zadu. Díky němu nejel Hernandéz sám na bránu.

Meireles - 5 - Posila z Liverpoolu dnes nic neukázala, do obrany byl velmi chabý, Nani si s ním dělal, co chtěl, stejně tak Rooney. A když se vydal na útočné snažení, tak ho zradilo zpracování. Nic nedokázal vymyslet a i poziční hra nebyla jeho silnou stránkou.

Lampard - 5 - Že by ho volal fotbalový Bůh do důchodu? Frank umí hrát parádně pozičně, díky jeho bojovnosti a skluzům zabránil mnoha šancím, jenže opět ty jeho nepřesnosti v rozehrávce se stále objevují, jeho neschopnost vymyslet akci je bídná. André by měl zkusit dát místo něj Joshe.

Sturridge - 5 - Danny dneska vůbec nic nepředvedl, žádná pořádná střela, místo toho to byly střely z naivity. Nedařily se mu kličky, jeho hra byla nudná a ani moc nešlo vidět, že by byl na hřišti. Směrem dozadu se snažil pomáhat, ale přece jen je ještě mladý a zdálo se mi, jako by nevěděl, kde má běhat a tak trochu si s Bosingwou zavazel.

Torres - 7 - Nejlepší hráč na hřišti v modrém dresu. I když mohl Fernando dát minimálně hattrick, tak si zaslouží poklonu a bez něj by Chelsea v tomto zápase podle mě nedala ani branku a další by dostala. Celý zápas běhal, jako by neměl plíce, vracel se, pomáhal záloze i obraně, nabíhal si aktivně pro míče, chtěl prostě hrát. Co mu chybí, tak je štěstí při zakončování, v prvním poločase mohl jednu branku vstřelit, v druhém další dvě přidat. Dále mi trošku vadí, že někdy nemá dobré zpracování a pokrytí míče. Dnes to byl jediný hráč, který se nebál mezi dva soupeře, i když mu to nevyšlo, tak to zkoušel dále a dále. Taky musíme vzít v úvahu to, že dal krásnou branku, a i proto to byl nejlepší hráč Chelsea na hřišti.

Mata - 7 - I dnes předvedl, jaký je to velký hráč. Jeho drzost, přesné nahrávky  na jakoukoliv vzdálenost, skvělé zpracování. To jsme dnes mohli u něj vidět, jen byla škoda, že se nedostal do žádné větší šance, jelikož je to dobrý zakončovatel. V prvním poločase krásně vybínul Torrese, který naservíroval pas Ramiresovi, jenže ten nedal. Jako vždy, Juan nezklamal.

Anelka - 5,5 - Nahrál na jedinou branku Chelsea, přinesl do začátku druhého poločasu oživení, jenže asi po deseti minutách to utichlo a pak už jen to bylo to stejné, jak jsme zvyklí, mazlení se s míčem a časté zdržování hry.

Lukaku - 4 - Poměrné zklamání, žádné oživení do hry nepřinesl, jen pokračoval v tom, co Daniel napočal. Ten ale měl alespoň nějaké chtění dát branku a vystřelit, to Lukaku se k ničemu nedostal. Když už dostal míč, tak šlo poznat, že hraje veliký zápas, míč mu odskočil, nebo ho ztratil. Jde vidět, že mu křídlo nevyhovuje, což se projevilo i směrem do zadu, nevěděl, kde má běhat.

Mikel - 5 - Sice hrál krátce, ale do hry mnoho nepřinesl, mnoho toho ani nenaběhal, i když byl čerstvý. Nic nevymyslel, ale také nic nezvoral, zlatá střední cesta tedy říká 5, stejně jako většina dnešních hráčů Chelsea.

Hráč zápasu: Nani
Nejlepší hráč Chelsea: Fernando Torres

Hodnocení, na které jste zvyklí, že můžete hodnotit hráče Vy sami od 1-5, stejně jako ve škole, zde bude dodáno během následujících hodin. Děkujeme za pochopení.

20:31:31 - 18.09.11 - EQUULUS - Hodnocení - 5147x