To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Malouda: Perfektní start

Florent Malouda chválil ducha týmu po těžce vydřené výhře, kterou jsme včera v noci otevřeli naši cestu letošním ročníkem Ligy Mistrů. Branku se nám podařilo dát až v druhé polovině zápasu, kdy skóre otevřel David Luiz a v nastavení se trefil Juan Mata, zajistili tak Chelsea v úvodním zápasu tři body.


Obě strany si v zápase vytvořily mnoho šancí, ale byla to vůle po vítězství Blues, která se ukázala jako rozhodující.

„Měli jsme težkého protivníka. Leverkusen hrál velmi dobře. Myslím, že v první polovině jsme měli navrch, měli jsme několik šancí, ale žádnou neproměnili. Museli jsme být trpěliví,“ řekl 31-letý Malouda. „Až do prvního trochu uklidňujícího gólu jsme si nebyli jisti, jestli vyhrajeme, tak jsme museli hrát tvrdě a tlačit na ně. A to je přesně to, co jsme udělali.“

„Když se David Luiz zranil (ve druhé polovině zápasu) byly tam okamžiky, kdy se nám tolik nedařilo, a mohli jsme inkasovat, ale naši trpělivostí jsme si zase vydobyli klid. Věděli jsme, že budeme mít možnost skórovat a to jsme taky udělali. Pro mě to byl perfektní zápas a skvělý start do nové sezóny Ligy Mistrů a my v něm musíme pokračovat,“
řekl Francouz.

AVB rozhodl dát Maloudu do zálohy, stejně jako rozhodnul, že bude šetřit Johna Terryho a do základu tentokrát nepostavil ani Franka Lamparda. Je to politika a Malouda se domnívá, že do budoucna Chelsea výrazně prospěje.

„Víme, že s kvalitou, kterou v letošním roce v mužstvu máme, se bude v týmu konat velký obrat. Každý z hráčů je světových kvalit a máme spoustu zápasů, takže k dosažení našich cílu musíme být čerství, každý budeme muset o své místo v týmu bojovat,“ prohlásil.

„Nejdůležitější je hrát pro tým a s týmovým duchem můžeme dojít velmi daleko.“

Týmový duch byl patrný zejména po gólu Davida Luize, když téměř všichni hráči na hřišti spěchali blahopřát Davidovi za branku, a také Fernandovi za asistenci, ke které nakonec přidal ještě druhou. Alespoň to byla odměna za vynikající práci Torrese v zápase.

„Je to těžké, když vidíte, že se lidi zaměřují pouze na jediného hráče v týmu, je na něj vyvíjen ohromný tlak. Celý tým tvrdě pracuje každý den na tréninku a myslím, že Fernando funguje velmi dobře. Řekl bych, že musíme být trpěliví, Nando pracuje velmi dobře pro tým a dnes přidal dvě asistence, to je pro jeho sebevědomí skvělé. Bude mít větší jistotu, že hraje lépe, což je dobré pro tým,“ zakončil Florent.

Po včerejší výhře má Chelsea čtyři vyhrané zápasy v řadě a ideální vstup do letošního ročníku Ligy Mistrů. Nyní se Chelsea musí opět zkoncentrovat na víkendové kolo Premier League, kde jí čeká těžký zápas na Old Trafford proti Manchester United.


14:11:03 - 14.09.11 - Janie88 - Mužstvo - 2595x