To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Ballack: Ancelotti zkrotil velká ega

Bývalý záložník Chelsea Michael Ballack, který strávil na Stamford Bridge čtyři roky a pomohl týmu k několika výrazným úspěchům, včetně Doublu ze sezony 2009/10, promluvil s novináři na téma jeho pobytu v Londýně.


Michael Ballack vychválil svého bývalého kouče, Carla Ancelottiho, pod kterým na Stamford Bridge strávil jednu veleúspěšnou sezonu. Prohlásil, že Ancelottimu se dařilo zvládat velké osobnosti na tréninkovém hřišti i v kabině.

Bývalý kapitán německé reprezentace odehrál během působení v Chelsea 163 zápasů, ve kterých dostal kopačkou šestadvacetkrát míč do soupeřovy sítě. V sezoně 2009/10 se mu pod vedením právě Ancelottiho podařilo získat titul z Premier League i FA Cup. Následně z Londýna odešel do svého bývalého klubu, Bayeru Leverkusen. Rok poté nuceně odešel i trenér Ancelotti.

 Ale během tohoto měsíce se Ballack na Stamford Bridge vrátí ještě jednou. Leverkusen byl totiž vylosován do skupiny s Chelsea a hned první zápas Ligy Mistrů bude střetnutím mezi Bayerem a domácí Chelsea. 

 Ancelotti byl vždy k hráčům slušný a upřímný," začal Ballack rozhovor pro britská média. „Vždy našel způsob, jak trénovat tento složitý tým. Kádr se totiž skládat z mnoha individualit, mnoha osobností a ty není vždy lehké trénovat."

 Pro kouče to není jednoduché. V minulých letech několikrát změnili manažera, ale vždy to není o něm. Tým je také výraznou složkou úspěchu, či neúspěchu."

 Před tím, než hrál Ballack pod Ancelottim, byl také svědkem nešťastného režimu Luize Felipe Scolariho. Trenér, který vyhrál v roce 2002 s týmem Brazílie Mistrovství světa, se v létě 2008 stal manažerem Chelsea, ale netrvalo ani celou sezonu, než si musel opět balit kufry. Scolari následně prohlásil, že někteři hráči, mezi nimiž byl i Ballack, byli zapojeni v jeho neplánovaném odchodu. 34letý německý záložník toto ale stále odmítá.

 To v žádném případě není pravda. Nevím, jak na to přišel. Překvapilo mě to, protože jsme měli docela dobrý vztah. Já jsem si jen myslel, že nedokázal najít tu správnou chemickou vazbu mezi ním a námi, to takový klub potřebuje."

Ballack nikdy nedostal šanci rozloučit se s fanoušky Blues, protože jej zranění vyřadilo ze hry dříve, než se stal volným hráčem poté, co mu vedení Chelsea odmítlo prodloužit smlouvu.

Měl jsem skvělou kariéru. Nikdy jsem nevyhrál žádnou mezinárodní trofej, ale i to k mé kariéře patří. V Chelsea jsem zažil hodně emočně vypjatých momentů. Některé chvíle byly opravdu těžké, zvláště pak ve finále Ligy mistrů, ve kterém jsme prohráli na penalty s Manchesterem United. Ale později si uvědomíte, jak těžké je dostat se až tak daleko a dosáhnout finále,“ řekl Ballack.

Autor: Frantiny14

 


13:28:06 - 11.09.11 - Zzepa - Mužstvo - 4209x