Hodnocení hráčů

Chelsea dnes vyhrála na hřišti Sunderlandu 1:2 a my Vám přinášíme hodnocení, jak to viděl náš redaktor. Samozřejmě přinášíme obvyklé hodnocení, ve kterém můžete dát známku každému hráči.
Hodnocení hráčů podle redaktora EQUULUSe:
Petr Čech - 7,5 - Na konci prvního poločasu předvedl pohotový zákrok, to byla ale asi nejvážnější šance, kterou musel řešit. V druhém poločase pak při rohovém kopu neodhadl roh, když před ním prodloužil míč jeden z útočníků a vznikl tak závar. Za obdržený gól v žádném případě nemohl.

José Bosingwa - 6,5 - Co se týče útočení, nelze mu nic vyčítat, ale co se týče obranné funkce, tak měl pár kiksů. Podepsal se na obdržené brance, protože nedodržel ofsajdovou linii a stál na oběma stopery. Jinak musíme pochválit jeho fyzičku.

Branislav Ivanović - 6,5 - Podobně jako José Bosingwa, měl v obranně pár chybiček, když např. se vydal mezi dva útočníky, i když byl poslední hráč, v nouzi nepřesně nahrál na Terryho a byla z toho šance pro Sunderland, kterou si ale odčinil. Všechny centry ze stran odhlavičkoval a předvedl dobrý výkon.

John Terry - 9 - Společně s Juanem Matou nejlepší hráč Chelsea, který dnes byl na hřišti. V obraně neudělal žádnou citelnou chybu, rozehrával vždy s přehledem a nebál se i vydávat dopředu, jak jsme u něj zvyklí. Navíc během zápasu absolvoval mnoho hlavičkových soubojů s Bendtnerem, drtivá většina z nich vzešla úspěšně pro kapitána Blues. Třešničkou na dortu byla otevírající branka.

Ashley Cole - 7 - Těch sprintů po levé lajně bychom nemohli spočítat ani jak na rukou, tak ani na nohou. Ve útočném vápně byl skoro častěji, než ve vlastním vápně, jenže mohl párkrát i zakončovat, ale neměl odvahu. Do obrany byl bezchybný a všechny útočné snažení Sunderlandu po pravé straně ztroskotaly na něm, popř. ho kryl John Terry.

Ramires - 7,5 - Jeho tažení směrem dopředu nemá chybu. Je to asi jediný hráč, který se nebál vydat mezi dva hráče a díky tomu zrychlit hru. Do obrany nebyl dnes tak dobrý, párkrát si ho hráči snadno obehráli, každopádně pozičně hrál dobře, a i proto má takovou známku.

Frank Lampard - 6 - Frank nemá prostě formu. Neodehrál špatné utkání, s Juanem Matou si očividně rozumí, jenže má na kontě hodně nepřesných přihrávek, což by se střednímu záložníkovi, jakožto tvůrci hry, nemělo stávat. Chybí mi u něj překvapivá přihrávka, sice dnes jednu takovou ukázal, když dával dlouhý pas na Anelku, který srazil míč Maloudovy, ale to bylo všechno. Doufejme, že v úterý či v neděli se probudí a ukáže výkony, na které určitě má.

Raul Meireles - 6,5 - Šlo strašně vidět, že je to jeho debut v modrém drese. Zbavoval se zbytečně míče odkopami, místo toho, aby se to snažil řešit po zemi, tak jak jeho ostatní spoluhráči. Jeho obranné schopnosti nejsou jeho nejsilnějším článkem. Jako příklad uvedu šanci ze 44. minuty, kdy si ho jak malé dítě doslova udělal Sessegnon. Každopádně jeho krásná přihrávka na druhou branku měla oči! Věřím, že se bude zápas od zápasu zlepšovat a zabydlovat.

Juan Mata - 9 - Neskutečné, jak rychle se posila z Valencie zabydlela. V prvním zápase nastoupil na posledních 30 minut a hned dal branku. Dnes? Nastoupil od první minuty a určitě spolu s ostatními diváky jsem se nestačil divit, jak tento mladík hýří aktivitou. Schopnost tvořivosti má na jedničku, jeho přesné přihrávky jakbysmet, při přímém kopu měl trochu smůly. Poctivě se vracel do obrany a i přes to, že je v Chelsea pouhých 17 dní, tak  zónovou linii držel parádně. Velmi výhodná koupě od Andrého.

Nicolas Anelka - 6 - Nicolas se musí cítit jako na houpačce, jednou je dole, jednou nahoře. Dnes to byla to horší varianta. Nedokázal podržet míč, což se od hrotového hráče vyžaduje, a když už to dovedl, tak to bylo jako vždy, mazlení s míčem, za což mu všichni nadávají. Komplikuje sobě i spoluhráčům tak život. I jeho pokusy o střely byly opožděné, a tudíž byly zblokovány. Dnes mu to prostě nešlo.

Daniel Sturridge - 8,5 - Krásný výkon v podobě anglického mladíčka. Když dostal míč, nebál se něco vymyslet a zamotat hlavu obraně domácích. Ukázal i skvělý přehled svým přenášením míče ve složitých situacích. A zvýšení na 0:2? Absolutní paráda, kterou by si dovolil málokdo a nejen
v jeho letech, klobouk dolů. Podle mě společně s Lukakuem a Matou budou během následujících let tvořit jeden z nejlepších útoků na světě. Co bych mu vytkl, tak je někdy zbytečné mazlení s míčem.

Florent Malouda - 5,5 - 30. minut na hřišti je pro Maloudu asi málo, až na jednu střelu, nevyprodukoval nic zvláštního, překvapivého, a proto si zaslouží takovou známku.

Fernando Torres - 3 - Nene, takhle to nepůjde. André Villas-Boas to ví určitě také, že Torresovi vyhovuje víc, když nastoupí od začátku zápasu. Dnes ve vápně běhal jako splašený kůň, absolutně nevěděl, kam si má naběhnout, a proto i Malouda nevěděl, kam nahrávat. V nastaveném čase navíc při přečíslení 3 na 1 absolutně nechápavě vyslal nepřesnou přihrávku na Lampse, který by šel sám na golmana.

Oriol Romeu - 6 - Na hřišti strávil necelých 15 minut, během kterých ani mnoho ukázat nelze. Stejně jako u Meirelese šlo poznat, že se jedná o debut a zbytečně přihrával do zadu, i když šance jasně vyzívala na přihrávku dopředu.

Muž zápasu: Juan Mata

22:30:00 - 10.09.11 - Kopr - Hodnocení - 5614x