To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Příležitost Oriola Romeua

19letý Španěl dnes, poprvé od svého přestupu z Barcelony B začátkem měsíce, promluvil na veřejnosti a sdělil, že doufá v uplatnění své tvrdé práce tím způsobem, že se dostane do plánů Andrého Villas-Boase pro tuto sezonu.

Nová posila Blues, Oriol Romeu, věří, že při své současné formě může velmi dobře využít příležitost, kterou mu vedení Chelsea poskytlo.

„Toto je jeden z nejlepších klubů na světě a jeho kouč o mě projevil zájem. Myslím, že využití této příležitosti a připojení se k tak skvělému a velkému týmu, bylo moudré rozhodnutí,“ řekl Romeu, když byl dotázán na to, co ho táhlo na Stamford Bridge.

„Už i do této chvíle jsem se o tento klub zajímal. Chápu, že je zde hodně fotbalistů na velmi vysoké úrovni, ale mým cílem je stále se zlepšovat a učit se od hráčů kolem mě. Budu tvrdě pracovat, abych mohl být počítán jako plnohodnotná součást týmu,“ přislíbil Oriol Romeu.

„Jsem tu, abych získal co nejvíce zkušeností a abych využil každé příležitosti, která se mi naskytne. Na trénincích hodlám tvrdě pracovat a vydat ze sebe to nejlepší, abych mohl dostat příležitost zahrát si za první tým. Nekladu si žádné dlouhodobé cíle, chci ze sebe jen vydat vše na každém tréninku,“ prohlásil španělský mladík.

Mladík už stačil udělat dojem na svou vlast během MS do 20 let konaném v Kolumbii toto léto. Teď ho čeká tatáž úloha, avšak ve dresu Chelsea. Co se týče zmiňovaného šampionátu, tam pomohl Španěly dotáhnout do čtvrtfinále, ze kterého po vyrovnané bitvě rozhodnuté až penaltami postoupili kanárci z Brazílie.

„Odehrál jsem už několik opravdu náročných zápasů během mistrovství světa „dvacítek“ proti Koreji a Brazílii. Tyto zápasy se prodlužovaly a pomohly mi zlepšit mou psychiku i kondici,“ vysvětlil talentovaný záložník. „Jsem teď ve skvělé fyzické kondici a šťastný s tím, jak se věci vyvíjejí.“

„Soustřeďuji se pouze na tuto sezonu, chci ze sebe dostat to nejlepší a taktéž chci co nejlépe využít naskytnuté příležitosti,“ zopakoval hlavní výčet svých požadavků pro tuto sezonu. „Chelsea mi dala skvělou šanci a já chci odehrát tolik zápasů, kolik jen budu moci.“

Romeu je jedním z mála Španělů působících na Stamford Bridge. Kromě něj a Fernanda Torrese ještě tvoří zdravotnický personál jejich krajané Ivan Ortega a Paco Biosca. K nim se za malý moment připojí také třetí hráč do hřiště, Juan Manuel Mata.

„Je to pro mě skvělá zpráva,“ odpověděl, když byl dotázán na příchod 23letého Maty z Valencie. „Je to fantastický hráč a myslím si, že pokud projde vstupní prohlídkou, může tomuto týmu hodně nabídnout.“

„Jsem opravdu moc vděčný, že tady Fernando (Torres) a Ivan (Ortega, sportovní terapeut) jsou. Je to velký klub a může být až zastrašující, když se dostanete do něčeho nového a tak rozsáhlého, jako je Chelsea. Tito lidé mi pomohli s různými problémy, jako např. hledání domu a za to jim jsem neskonale vděčný.“

Oriol Romeu dostal číslo 6, které je po loňském odchodu Ricarda Carvalha do Realu Madrid volné a bude moci naskočit už do zápasu s Norwichem, pokud se pro něj tedy André Villas-Boas rozhodne.


22:34:44 - 23.08.11 - Petric32 - Mužstvo - 3309x