To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Lukakův první rozhovor

Romelu Lukaku dokončil svůj přestup z Anderlechtu do Chelsea a bude připraven pro sobotní zápas. Zároveň vám přinášíme první oficiální rozhovor. +VIDEO
Náš nový kanonýr bude nosit číslo 18 a poté, co podepsal svůj nový pětiletý kontrakt, promluvil s oficiální internetovou stránkou Chelsea FC.

18letý útočník se dokázal v deseti utkáních již dvakrát prosadit v seniorské reprezentaci Belgie. Svůj debut za Anderlecht odehrál teprve před dvěma lety, ovšem bylo mu pořád jen 16 let. Za své působení v Anderlechtu si dokázal vypracovat obdivuhodnou gólovou bilanci, když vstřelil gól průměrné v každém druhém utkání.

Jako fanoušek Chelsea, Romelu už  před dvěma lety navštívil Stamford Bridge na výletě se třídou. Určitě také proto si vybral Blues a je velmi natěšený na to, až si poprvé oficiálně navlékne dres Chelsea.

Jaký je to pocit, být zde jako hráč Chelsea?

Úžasný. Je to splněný sen. Snil jsem o tom, že zde budu hrát od mých 10 let. Představoval jsem si, jak si potřásám rukou s hráči jako je John Terry, Frank Lampard nebo Didier Drogba. Je to úžasné přijít do takovéhoto velkého klubu, s ještě většími ambicemi. Bylo to přesné to, co jsem chtěl.

Co tě na Chelsea napoprvé zaujalo?

Díval jsem se na Premier League od mých devíti let. Každý víkend jsem se díval na zápasy, sledoval jsem jak dává Jimmy Floyd Hasselbaink góly a vzpomínám si na jeden proti Manchesteru United, volej na Old Trafford, a tak jsem se rozhodl podporovat tento tým.

Hodně tě lidé porovnávali s Didierem Drogbou, co si o tom myslíš?

Je to pěkné, líbí se mi to. Máme podobné herní style, ale já jsem také velmi rychlý. Chci se od něj učit jaké to je hrát na Stamford Bridge nebo jak se připravovat na zápasy. Také se můžu učit od ostatních útočníků nebo zkušených hráčů v týmu. Myslím, že pokud se chováte inteligentně na i mimo hřiště, přijmou vás mezi sebe a to je to, co já chci.

Jaké jsou tvé jiné silné či slabé stránky?

Zakončuji docela přesně jak s levou, tak i pravou nohou, ale snažím se být lepší každým dnem a mám rád individuální cvičení po tréninku, abych se nepřestával zlepšovat. Pro mládého hráče je velmi důležité se na tréninku zlepšovat a ukazovat trenérovi, že pokud ho potřebuje, je připravený. Já na sobě můžu vylepšit vše, techniku, rychlost, reakce, i mé zakončování může být lepši. Chci prostě pomoci týmu vyhrávat zápasy, ale hlavně se nejdříve musím učit od spoluhráčů.

Na to, že ti je 18, už máš docela dost zkušeností...

Ano, bylo dobrou zkušeností hrát v Belgii, ale chtěl jsem udělat velký krok dopředu, tedy přejít do velkého klubu a od začátku jsem chtěl přestoupit do Chelsea. Být zde je dobré, jsou zde lidi s hodně zkušenostmi i na reprezentační úrovní, co vyhráli vše, ale já ještě ne, nemám stejné potřeby jako oni. Chci jen prostě něco vyhrát, takže jsem velmi natěšený na zápasy za Chelsea.

Minulou sezonu jsme nic nevyhráli, takže je zde na klub vytvářen velký tlak na zisk trofeje...

Rozumím tomu tlaku na tým, ale s tak zkušenými a talentovanými hráči, jaké máme, a samozřejmě i trenérem, můžeme být klidně sebevědomí, že dokážeme zakončit sezonu úspěšně.

Už si na Stamford Bridge jednou byl, že?

Byli jsme zde se školou a měli jsme tři dny času na různá muzea. Nevěděl jsem, že navštívíme Bridge, takže jsem byl trochu šokovaný. Bylo mi 16 a už jsem hrál za Anderlecht. Bylo to těsně poté, co skončila sezona a já si koupit dres s mým jménem. Chtěl jsem se cítit jako normální dítě a ukázat ostatním spolužákům, že jsem normální kluk jako oni, aby mě mezi sebe přijali. Proto jsem také dokončil školu a jsem za to velmi rád.

A nedávno jsi dokončil velké zkoušky?

Přesně tak, zakončil jsem střední školu. Dělal jsem veřejné vztahy a bylo to velmi složité. Měl jsem 12 zkoušek, a aby toho nebylo málo, tak jsem zároveň hrál play-off Belgické ligy, ale dokázal jsem to a opravdu jsem velmi šťastný.

Jsi jedním z mnoha zajímavých belgických talentů. Nedávno jsme podepsali i Thibauta Courtoise, jak dobře ho znáš?

Znám se s Thibautem, je to můj dobrý kamarád a hráli jsme proti sobě už od našich 13 let, když on byl v Genku a já v Anderlechtu. Pamatuju si jeden zápas, kdy jsme nad Genkem vyhráli 4:0 a já dal všechny góly. Občas se nad tím ještě zasmějeme, ale nyní jsem velmi rád, že jsme spolu v jednom týmu, protože on je dobrý brankář, který je velmi klidný a já doufám, že se mu sezona na hostování v Atlétiku podaří.

Co budou tvé cíle pro nadcházející sezonu?
Nejprve ze všeho se chci přiučit od spoluhráčů a trénovat jak jen to půjde, abych ukázal trenérovi, že pokud mě bude chtít, jsem připraven hrát. Poté také doufám, že získám na své konto nějaké minuty, a že budu platný pro tým, protože tým je ta nejdůležitější věc. Pokud myslíte pozitivně o týmu, bude to pozitivní pro vás.


17:25:00 - 18.08.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 4046x