Report: Stoke City 0:0 Chelsea

Chelsea se začátek sezony i přes velký tlak ve druhém poločase, stejně jako Liverpoolu a Arsenalu, nepovedl a z Britannia Stadium po bezbrankové remíze veze jen jeden bod.

Stoke City 0:0 Chelsea
Branky: -
Rozhodčí: Mark Halsey
Diváci: 27 412 diváků
Sestavy:
Stoke City (4-4-2): Begovič - Huth, Woodgate, Shawcross (c), Wilson - Pennant, Delap (71. Pugh), Whelan, Etherington (62. Whitehead)- Jones (86. Shotten), Walters. Lavička: Sorensen, Wilkinson, Collins, Pugh, Shotton, Whitehead, Diao
Chelsea FC (4-4-3): Čech - Bosingwa, Alex, Terry (c), Cole - Ramires, Mikel, Lampard - Kalou (76. Drogba), Torres (89. Benayoun), Malouda (66. Anelka)

V prvním zápase Premier League Chelsea nedokázala za 90 minut vstřelit žádný gól, ale stejně tak se to nepodařilo ani soupeři, Stoke City.
Přeste si Chelsea, hlavně ve druhém poločase, dokázala vytvořit místy velký tlak, který ovšem nedokázala proměnit.
Svědčí o tom i statistiky. Potters vystřelili jen šestkrát, z toho jednou slabě na bránu, zatímco Blues dvacetkrát a sedmkrát se trefili do prostoru tří tyčí, jednou dokonce přímo do tyče. I držení míče patřilo Chelsea, 66% času zápasu měli míč na kopačkách hráči v modrých dresech.

Průběh zápasu
1.poločas
Začátek utkání se hrál ve vysokém tempu, nahoru dolů, ovšem žádnou kloudnou šanci si týmy vytvořit nedokázaly.

V 10. minutě si vypracoval šanci Fernando Torres, když střílel zpoza velkého vápna po menší individuální akci. Bránu ale netrefil.

Časem se hra mírně zpomalila, přibývalo faulů, hlavně ze strany Stoke, ovšem ani Chelsea v tomto ohledu nezahálela.

První opravdu velkou šanci měl Florent Malouda, který se jen tak tak ve 24. minutě nedostal k hlavičce po centru od Franka Lamparda.

Běžela 32. minuta, když Ramires zčista jasna proběhl velkým vápnem jako nůž máslem, z blízka, ale z úhlu bránu netrefil a míč prošel skrz malým vápnem.

Na konci prvního poločasu se hra stále zpomalovala, týmy si šance nevytvářely, na hřišti dominovaly spíše obrany.

Ve 44. minutě měl Stoke ještě šanci zahrávat standartní situaci, s tou si ale defenzivní část týmu Andrého Villas-Boase poradila.

Většina hráčů na hřišti už zřejmě myslela na občerstvení v kabinách, ne však Fernando Torres. Ten parádní kličkovanou zamotal hlavu obraně Stoke, jenže stejně tak se Torresovi zamotal i míč a střela z několika metrů po oťukávané mezi jeho nohama skončila vedle branky.

2. poločas
Žádné změny André Villas-Boas do druhého poločasu, i přes nemohoucnost zálohy Chelsea v prvním poločase vytvořit útoku šance, nepřichystal.

Ve 48. minutě se dostal ke střele z dálky levou nohou Salomon Kalou, který byl do té doby neschopný kvalitní akce. Jenže jeho ránu zbrzdil obránce Stoke.

Minutu poté padá k zemi Fernando Torres, který byl na hranici pokutového území zcela jasně faulován. I přes možnost, že se faul, který byl jednoznačný, odehrál mimo šestnáctku, rozhodčí nic neřeší a penaltu nepíská.

Obrázek hry se od prvních minut druhého poločasu zlepšit, Chelsea Stoke mnohem více zatlačila, jenže střely nepřicházely.

Až v 51. minutě se o to pokusil Ramires, jehož rána ale mířila mimo branku Asmira Begoviče.

V 54. minutě se dostal do šance dobře hrající Fernando Torres, ten ale z blízkosti po rohovém kopu míč do brány nedostal.

Ještě v 54. minutě se dostával do šance Frank Lampard, ten byl ovšem zastaven nedovoleným způsoben uvnitř šestnáctky. Píšťalka rozhodčího Halseye opět mlčí, i přes zcela jasný kontakt hráčů...

Blues i nadále tlačili Potters do jejich vlastního pokutového území. Kvalitní střely ale zřejmě zůstaly někde v západním Londýně.

V 60. minutě hrála Chelsea pořád stejně nátlakově, do šance se dostal Fernando Torres, ten ale míč netrefil ideálně a pokračoval jeho trochu smolný den.

Hra se poté částečně i kvůli zraněním a střídáním rozkouskovala, překvapení ale v 72. minutě přinesl nově příchozí Nicolas Anelka, který po krásné technické střele trefil i kvůli zásahu brankáře domácích břevno.

Obraz hry se už víceméně do konce zápasu nezměnil, Chelsea už si ale tolik šancí nevytvářela.

V 90. minutě poslal krásnou ránu na bránu Stoke José Bosingwa. Tu ale zbrzdil vystřídavší Yossi Benayoun, který stál v ofsajdu.

Rozhodčí poté nastavil 5 nervózních minut, během kterých měla Chelsea možnost zahrávání přímého kopu z dobré pozice. Alex se ale s Didierem Drogbou nedohodl, Drogba nastřelil zeď a ani po odrazu nebylo jasné, kdo z dvou přihlížejících by měl míč odehrát.

Zápas tedy skončil 0:0, Chelsea předvedla, hlavně ve druhém poločase, celkem dobrý výkon, který ale kazí málo vytvořených šancí a některé zřejmě nesprávné výroky rozhodčího.

17:35:00 - 14.08.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3975x