To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Další dobrý test

André Villas-Boas byl po zápase spokojený s houževnatým výkonem svých svěřenců. Chelsea sice s Rangers prohrávala 1:0, ale dokázala vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch a vyhrála 1:3.  


Pro Chelsea se začátek zápasu nevyvíjel dobře. Vůbec poprvé pod André Villas-Boasem obdržela branku, kterou vsítil Nikica Jelavic. Jenže poté si vzal slovo Daniel Sturridge a zápas otočil. Třetí branku Chelsea přidal v druhém poločase střídající Florent Malouda. Fernando Torres, který odehrál první poločas, podal velmi dobrý výkon, možná můžeme říct, že nejlepší v modrém dresu.

Měli jsme z průběhu zápasu velkou radost,“ začal Villas-Boas. „Vytvořili jsme si mnoho šancí a mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Byl to pro nás další dobrý test. Mohli jste vidět pokračování našeho systému, protože jsme opět chtěli dát šanci každému. Byl to poslední zápas, ve kterém jsme dali všem stejnou příležitost a nakonec jsme rádi za všechny změny, které jsme udělali,“ pokračoval.

„Nyní následuje týdenní reprezentační přestávka, během níž se představí mnoho hráčů. Všichni se vrátí v dobré fyzické kondici doufám, že se dokážeme vyhnout zraněním. Poté začnu s přípravou na ligový zápas proti Stoke,“ prozradil mladý Portugalec.

Poté co vstřelil 2 góly je jasné, že se Sturridge bude snažit nastálo prosadit do základní sestavy. Jenže mladý Angličan nebude moci zasáhnout do prvních tří zápasů Premier League, protože dostal v posledním ligovém zápase za Bolton červenou kartu. Ale i tak má Villas-Boas mnoho možností, koho poslat do útoku.

„Bude to důležitý týden na provedení některých rozhodnutí, zvláště pak když Fernando a Didier budou s reprezentací a zůstane nám zde Anelka a Sturridge. Pár našich útočníků bude v akci, zbytek ne. Uvidíme, co se stane, až se vrátí,“ řekl Villas-Boas.

Daniel v přípravě odehrál své, ale to pro nás není nic nového, díky tomu, co předváděl v Boltonu. Prokázal své kvality a my s ním pro tuto sezónu počítáme. Dostane jinou roli, než v minulých sezónách.“  Pokračoval.

V zápase se ale také objevil jeden problém.  Z utkání odstoupil z důvodu bolavého kotníku John Obi Mikel, kterého nahradil Josh McEachran. „Mikel se do něj udeřil před pár dny na tréninku. Dostal injekci proti bolesti, ale začínalo to pro něj být velmi bolestivé, proto jsme se rozhodli jej stáhnout. Situaci zhodnotíme a pak se rozhodneme, protože Mikel je jedním z hráčů, kteří byli uvolněni pro zápasy národního týmu. Také lékaři národního týmu jej pro jistotu prohlédnou.“ Vysvělil André.

Mikel však není jediným hráčem, který trpí nějakou bolístkou. Dlouhodobé zranění Michaela Essiena je všem známé, ale André Villas-Boas netrpělivě čeká, zda bude David Luiz k dispozici pro první ligový zápas se Stoke City. Co může Andrého trochu uklidnit je fakt, že Luizově startu dávají lékaři vysoké šance.

„David Luiz začne brzy trénovat. Na prvním tréninku po jeho návratu z Copy Americy ucítil drobnou bolest v koleni. Bylo to něco, co necítil v průběhu turnaje, ale není to jediný důvod, proč nenastoupil do zápasu. Zatím s námi natrénoval pouze půl hodiny, ačkoli měl být tento týden již v plném tréninku,“ řekl manažer Blues.

Jakmile se úspěšná předsezónní příprava nachýlila ke konci, Villas-Boas vyjádřil uspokojení z toho, co viděl. „Představy vymizí, když využijete svůj talent a o to se pořád snažíme. Tito hráči odehráli velmi dobré předsezónní zápasy a to je dobré znamení. Doufám, že ty tři dny, které máme, nám mohou pomoci učinit rozumná rozhodnutí a vytvořit dobrou základní jedenáctku, která nás dovede k vítězství proti Stoke,“ zakončil André Villas-Boas.


18:09:15 - 07.08.11 - Zzepa - Mužstvo - 5099x